Доступність посилання

ТОП новини

Слідчий комітет Росії порушив нову справу «про геноцид на Донбасі»


Міністр оборони України Степан Полторак
Міністр оборони України Степан Полторак

Слідчий комітет Росії 8 вересня порушив нову кримінальну справу про «геноцид російськомовного населення Донбасу». Серед фігурантів виявилися міністр оборони України Степан Полторак, голова українського Генерального штабу Віктор Муженко й інші чинні й колишні українські військові керівники.

У повідомленні на сайті відомства йдеться про те, що військові віддавали накази застосовувати заборонені Мінськими угодами важкі види озброєння для «повного або часткового знищення» російськомовних жителів регіону. Слідчий комітет стверджує, що жертвами таких наказів стали щонайменше дев’ять людей, понад сто – були поранені.

Крім того, СКР заявив про порушення справи за статтею «застосування заборонених засобів і методів ведення війни» через обстріл у квітні цього року пропускного пункту «Оленівка», коли загинули чотири людини.

24 серпня у Слідчому комітеті Росії заявили про порушення кримінальної справи проти міністра оборони України Степана Полторака й інших представників українського військового керівництва. За повідомленням на сайті російського відомства, справа стосується розслідування «застосування силовими структурами України заборонених засобів і методів ведення війни на південному сході України».

Російські слідчі заявляли, що «активно» збирають докази, але не уточнювали, на яких підставах ведуть слідчі дії на території іншої країни.

Перед цим генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про оголошення підозри 20 російським посадовцям, які, за даними слідства, причетні до скоєння злочинів проти України. У Генпрокуратурі зокрема оприлюднили нібито записи телефонних розмов радника президента Росії Сергія Глазьєва (одного з фігурантів списку ГПУ) і директора Інституту країн СНД Костянтина Затуліна, на яких вони обговорюють сценарії дестабілізації ситуації в Криму та на сході України.

XS
SM
MD
LG