Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Росії: проведення виборів у Криму є прерогативою Москви


У Міністерстві закордонних справ Росії заявляють, що Крим є «невід’ємною частиною Росії», а рішення про проведення виборів там є винятково прерогативою Москви.

«Що стосується спроб київської влади виставити Росії ультиматуми, пов’язати відкриття виборчих дільниць в Україні з проведенням виборів у російському Криму, то вони сміховинні. Крим є невід’ємною частиною Росії, рішення про проведення виборів там є винятково прерогативою Російської Федерації», – мовиться у заяві відомства.

У МЗС Росії вважають, що рішення щодо неможливості проведення голосування на виборах до Державної думи Росії в розташованих на території України російських дипломатичних установах є «порушенням норм пристойності і правил цивілізованого міжнародного спілкування».

«Рішення Києва направлене на те, щоб позбавити російських громадян, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, їхнього невід’ємного права на вільне волевиявлення. Вкотре Київ робить умисний вибір на користь подальшого загострення російсько-українських відносин», – мовиться в коментарі МЗС Росії.

У Міністерстві закордонних справ України заявили в суботу, що через окупацію Росією Криму голосування на території дипустанов Росії в Україні неможливе. Пізніше МЗС уточнило, що російські громадяни зможуть проголосувати в дипломатичних установах в Україні, але лише в разі офіційної відмови влади Росії від голосування на окупованих нею територіях України, зокрема, у Криму.

На 18 вересня на території Росії і анексованого Криму заплановані чергові вибори в Державну думу Федеральних зборів Росії VII скликання.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров виступив зі зверненням до жителів анексованого Криму, в якому закликав їх повністю бойкотувати всі етапи організації проведення незаконних виборів до російської Держдуми.

Верховна Рада України звернулася до парламентів іноземних держав і міжнародних організацій з проханням утриматися від участі у спостереженні за ходом цих виборів, а також закликала за будь-яких обставин не визнавати їхні результати.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG