Доступність посилання

ТОП новини
16 Липень 2018, Київ 16:12

США продовжать зусилля для припинення насильства у Сирії – Керрі


Джон Керрі

Державний секретар США Джон Керрі заявляє, що Вашингтон не припинятиме зусиль задля припинення насилля у Сирії. Про це він заявив, виступаючи у Брюсселі з промовою «Майбутнє трансатлантичних відносин».

За словами Керрі, Вашингтон і Москва обговорюватимуть питання Сирії у ширшому форматі переговорників.

При цьому Джон Керрі звинуватив Росію і режим сирійського президента Башара аль-Асада у відмові від дипломатичного вирішення конфлікту на користь бойових дій.

США припинили співпрацю з Росією щодо врегулювання ситуації у Сирії 3 жовтня. У Державному департаменті заявили, що Москва не виконала умови угоди про сприяння перемир’ю, підписаного у вересні. Росія у відповідь звинуватила Вашингтон у прагненні домогтися зміни влади в Сирії за допомогою співпраці з ісламістами.

Перемир’я в Сирії, зокрема в місті Алеппо, про яке домовлялися Вашингтон і Москва раніше, минулого місяця було зірване. Після цього сирійські урядові війська і їхні союзники за підтримки повітряних ударів Росії почали наступ на оточену східну частину Алеппо, яку контролюють противники режиму і де живуть сотні тисяч цивільних. Цей наступ призвів до загибелі вже сотень мирних мешканців і значних руйнувань соціальних об’єктів.Попри широку міжнародну критику, і Дамаск, і Москва заявляють, що не зупинять цього наступу.

П'ятирічний конфлікт забрав життя понад 250 тисяч сирійців, біженцями чи вимушеними переселенцями стали близько половини довоєнного населення країни.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG