Доступність посилання

ТОП новини

«Північний потік-2» підтвердив, що його очолив екс-канцлер Німеччини Шредер


Ґергард Шредер
Ґергард Шредер

В енергетичній компанії «Північний потік-2», що прагне збудувати однойменний новий газогін із Росії до Європи, підтвердили, що її раду директорів іще влітку очолив колишній канцлер Німеччини Ґергард Шредер.

Як повідомили у прес-службі компанії німецькому виданню Tagesspiel і російському агентству «Спутнік», Шредер обійняв нову посаду ще 29 липня, але досі про це не повідомляли.

При цьому, поінформували у компанії, Шредер звільнив іншу посаду, яку він обіймав понад десять років, – голови комітету акціонерів первісної компанії «Північний потік». Вона збудувала газогін, що постачає російський газ із родовищ на півночі країни до Німеччини дном Балтійського моря.

Ґергард Шредер, давно відомий прихильною до Росії позицією, в останні тижні перебування на посаді канцлера Німеччини 2005 року підтримав проект «Північний потік» і надав для нього державні гарантії Берліна на суму в 1 мільярд євро. Його перехід уже невдовзі на роботу у цей консорціум на вельми високо оплачувану посаду викликав критику в Німеччині й на Заході. Через цю критику «Газпром» був змушений відмовитися від німецької гарантії.

Після 2005 року Ґергард Шредер не раз виступав на підтримку позиції Росії в її суперечностях із Заходом.

Зокрема, після агресії Росії проти України 2014 року у Криму й на частині Донбасу він повторював твердження Москви щодо України, критикував запроваджені щодо Росії санкції і звинувачував у кризі «підхід Європи до України і Росії». Називаючи окупацію Росією українського Криму порушенням міжнародного права, Шредер при цьому заявляв, що тепер Крим належить Росії і що єдиним виходом для України є федералізація.

Консорціум Nord Stream AG («Північний потік»), створений наприкінці 2005 року, на 51 відсоток належить російському газовому монополістові «Газпром». Цей консорціум збудував першу чергу однойменного газогону. Ґергард Шредер обійняв посаду голови його комітету акціонерів уже через лічені тижні після того, як втратив посаду канцлера Німеччини.

Компанія Nord Stream 2 AG («Північний потік-2») належить «Газпромові» вже на 100 відсотків через його філію у Нідерландах. Ця компанія нині прагне збудувати другу чергу газогону з Росії до Європи через Балтику.

Критики вважають, що, на відміну від першої черги, планована друга не має економічного обґрунтування і є суто політичним проектом Кремля, що має на меті збільшити залежність Європи від російського газу.

XS
SM
MD
LG