Доступність посилання

ТОП новини

Помер директор Wikileaks Ґевін Макфадьєн


Директор порталу Wikileaks Ґевін Макфадьєн помер 22 жовтня у віці 76 років.

У повідомленні Wikileaks у Twitter мовиться, що Макфадьєн «відправився на боротьбу з Богом». Причин смерті не називають.

Смерть Макфадьєна також підтвердили у британському Центрі журналістики-розслідування, засновником якого він є.

Wikileaks публікує матеріали, засновані на витоках секретної інформації. Ґевін Макфадьєн був близьким другом засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа. Він заснував комітет зі збору коштів на юридичний захист Ассанжа та інших співробітників Wikileaks.

У вересні цього року апеляційний суд Швеції підтвердив ордер на арешт засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа у зв’язку з підозрами в сексуальних злочинах. 45-річний австралійський хакер уникнув екстрадиції до Швеції, сховавшись у 2012 році від кримінального переслідування в посольстві Еквадору в Лондоні, де перебуває досі.

Поліція Швеції розшукує Ассанжа для допиту з приводу заяв двох жінок. Вони стверджують, що в 2010 році він зґвалтував їх. Ассанж неодноразово вимагав зняти з нього ці підозри. Він побоюється, що в разі екстрадиції до Швеції влада цієї країни вишле його в США, де його судитимуть за публікацію секретних документів.

XS
SM
MD
LG