Доступність посилання

ТОП новини

У Нью-Йорку біля будівлі ООН закликали звільнити російського активіста Дадіна


У Нью-Йорку, біля будівлі штаб-квартири ООН, активісти вимагали звільнити засудженого російського опозиційного активіста Ільдара Дадіна. Акція відбулася 6 листопада.

Організатором виступив Олександр Запорожцев, друг і соратник Дадіна, який разом із ним брав участь у кількох протестних акціях у Москві до своєї еміграції до США. До Запорожцева приєдналися близько 20 людей, зокрема громадяни США, України, Білорусі, Росії. Протягом двох годин демонстранти роздавали перехожим листівки. Вони тримали плакати з написами «Свободу Ільдару Дадіну», «Зупиніть тортури політв’язнів у Росії», «Свободу політв’язням у Росії», «Геть поліцейський режим Путіна», «Росія без Путіна».

За словами Запорожцева, підтримку учасникам акції висловили багато перехожих, туристи, а водії, які проїжджали повз, сигналили. «З території штаб-квартири ООН виїжджало кілька машин, реакцію їх ми не бачили, але нас побачили і почули, а це головне», – заявив Олександр Запорожцев Радіо Свобода.

Ільдар Дадін – перший у Росії активіст, засуджений на два з половиною роки колонії за статтею про неодноразові порушення правил проведення публічних заходів.

1 листопада було опубліковано лист Дадіна, в якому він заявив про побиття, тортури і погрози з боку співробітників колонії. У Федеральній службі Росії з виконання покарань заявляють, що медики не виявили слідів побоїв на тілі ув’язненого. Європейський суд з прав людини і правозахисники вимагають провести незалежне медичне обстеження Дадіна.

7 листопада в колонію мають приїхати члени президентської Ради з прав людини Павло Чиков і Ігор Каляпін.

XS
SM
MD
LG