Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокурор розкритикував рішення комітету Верховної Ради відкласти справу недоторканності Новинського


Юрій Луценко, архівне фото
Юрій Луценко, архівне фото

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розкритикував рішення регламентного комітету Верховної Ради України відкласти розгляд справи про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від фракції «Опозиційний блок» Вадима Новинського.

Коментуючи рішення комітету звернутися до Генпрокуратури з проханням у найкоротші терміни надати додаткові матеріали, Луценко наголосив, що члени комітету знають: закон забороняє надавати ці матеріали, і ГПУ не має права розкривати таємницю досудового слідства.

Члени комітету «бояться говорити «так», бояться говорити «ні» і роблять так, щоб зіпхнути цю проблему на мене, підштовхуючи мене або порушити Кримінальний процесуальний кодекс, або не надати відповіді», сказав генпрокурор. За його словами, рішення комітету було егоїстичне.

Луценко також припустив, що члени регламентного комітету, якщо не отримають від ГПУ матеріалів, які відомство не має права надати, можуть не скликати нового засідання комітету щодо позбавлення Новинського недоторканності

Він додав, що в Генпрокуратурі будуть думати, як обійти цю перешкоду, але після отримання листа від комітету нададуть тільки ті матеріали, що передбачені законом.

Раніше в середу регламентний комітет Верховної Ради відклав рішення щодо подання генпрокурора про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від фракції «Опозиційний блок» Вадима Новинського. Члени комітету пояснили це рішення тим, що Генпрокуратура і сам генпрокурор Юрій Луценко, який брав участь у засіданні, не відповіли на всі запитання депутатів. Комітет звернувся до Генпрокуратури з проханням у найкоротші терміни надати додаткові матеріали й заявив, що ухвалить рішення, коли отримає їх.

До Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності Новинського надійшло 4 листопада.

Від травня 2014 року Генпрокуратура проводить розслідування за фактом перевищення влади і службових повноважень високопосадовцями, зокрема Вадимом Новинським, при незаконному позбавленні волі особистого помічника нині покійного предстоятеля УПЦ (Московського патріархату) Володимира Сабодана – Олександра Драбинка. Новинський підозрюється у співучасті. Депутат справу проти себе називає сфабрикованою.

XS
SM
MD
LG