Доступність посилання

ТОП новини

Білоус не має наміру подавати у відставку через критику Гройсмана


Ігор Білоус
Ігор Білоус

Голова Фонду державного майна України Ігор Білоус не має наміру подавати у відставку через критику на адресу відомства.

«Зрозуміло, що прем’єр не задоволений результатами. Я б теж на його місці був би незадоволений результатами. Думаю, що в нас ще будуть дискусії з приводу того, які деталі, що власне призвело до цього», – сказав він.

Раніше сьогодні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розкритикував Фонд державного майна через провал повторної приватизації Одеського припортового заводу. Він заявив, що ця структура, яка показує «неефективною», а також неспроможною управляти державним майном.

За словами голови ФДМ Ігоря Білоуса, головні причини того, що повторний конкурс з продажу ОПЗ не відбувся, – висока ціна на газ і негативна цінова кон’юнктура на глобальному ринку.

6 грудня 2016 закінчився прийом заяв на конкурс з продажу акцій ОПЗ. У Фонді держмайна заявили, що заяв на участь у конкурсі від потенційних інвесторів не надійшло, хоча зацікавленість до підприємства виявили близько 10 потенційних покупців.

У липні у Фонді державного майна України заявили, що на участь у конкурсі з продажу Одеського припортового заводу не надійшло жодної заявки. Відтак, ФДМУ був змушений визнати конкурс таким, що не відбувся.

У жовтні ФДМ запропонув Кабміну затвердити стартову ціну державного пакета акцій ОПЗ у розмірі 5,16 мільярда гривень, хоча перед цим до липня Фонд держмайна запропонував Кабмінові затвердити стартову ціну продажу державного пакету акцій (99,6%) Одеського припортового заводу на рівні 13,175 мільярда гривень.

Вперше рішення про приватизацію припортового заводу ухвалили ще 1993 року, а перші торги відбулися 2009-го, проте завод досі перебуває в державній власності.

Одеський припортовий завод є одним із найбільших підприємств хімічної галузі як в Україні, так і в Європі. Кількість працівників перевищує 4 тисячі осіб. Він спеціалізується на виробництві та реалізації хімічної продукції – аміаку та карбаміду, а також перевантажує на експорт продукцію інших підприємств України та Росії.

XS
SM
MD
LG