Доступність посилання

ТОП новини

Сирійський уряд продовжує наступ в Алеппо, попри заяви про перемир’я


Сирійська армія продовжує наступ на контрольовану сирійськими повстанцями частину Алеппо

Сирійські урядові сили і їхні союзники продовжують операцію з наступу на утримувані повстанцями райони міста Алеппо. Очевидці і спостерігачі 9 грудня повідомляють про обстріл і повітряні удари по утримуваних повстанцями територіях, незважаючи на повідомлення Росії, яка 8 грудня заявила про припинення наступу для евакуації цивільних.

Сирійські правозахисники, що базуються в Лондоні, заявляють з посиланням на інформаторів у місті, що ракетні удари уряду фіксували протягом ночі і вранці 9 грудня.

Журналісти Reuters в Алеппо повідомили, що чули звук дев’яти авіанальотів упродовж півгодини.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 8 грудня у рамках зустрічі ОБСЄ оголосив, що сирійські сили «зупинили» операцію в східному Алеппо, через евакуацію цивільних.

Водночас 9 грудня Лавров повідомив, що урядові сили в Сирії відновили бої «після гуманітарної паузи» і що атаки триватимуть доти, поки «бандити все ще будуть в Алеппо».

За даними ООН, у місті залишають близько 100 тисяч цивільних.

8 грудня в одному з інтерв’ю президент Сирії Башар Асада заявив, що перемога у битві за Алеппо буде «великим досягненням» для його уряду, але що це не буде кінцем війни в країні.

За останні тижні сирійські урядові сили відбили в повстанців близько 75% території східного Алеппо. Повстанці контролювали східну частину міста від 2012 року.

Росія надає військову і дипломатичну підтримку Асада упродовж всього 5-річного конфлікту, який почався в 2011 році з силового розгону урядом протестувальників і переріс у громадянську війну, внаслідок якої загинули понад 250 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG