Доступність посилання

ТОП новини

Директор Музеїв Кремля: рішення суду щодо «скіфського золота» обґрунтоване


Рішення суду в Амстердамі про повернення Україні експонатів кримських музеїв із колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» («скіфського золота») є обґрунтованим, заявляє директор російських Музеїв Кремля Олена Гагаріна.

«Дуже важливо розуміти, що весь музейний фонд – це власність держави, а не майно окремо взятого музею або іншого закладу культури. У цьому випадку, коли предмети були вивезені з території України і належали Україні як державі, це рішення видається мені цілком обґрунтованим», – пояснила вона.

За словами Гагаріної, всі питання про належність конкретному музеєві повинні вирішуватися вже після того, як предмети повернулися власникові.

«Я впевнена, що саме повага до міжнародних норм права і дотримання їх всіма зацікавленими сторонами робить можливим подальший культурний обмін між країнами», – додала вона.

Окружний суд Амстердама 14 грудня вирішив повернути Україні колекцію «скіфського золота». Протягом трьох місяців це рішення можна буде оскаржити.

Виставка «Крим – золотий острів у Чорному морі» відбувалася в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі з лютого по серпень 2014 року. У ній були представлені зокрема експонати з чотирьох кримських музеїв, що представляють культуру скіфів, сарматів і готів у Криму.

Після анексії Криму українська влада заявила, що артефакти не є власністю музеїв, а належать державі Україна. Водночас кримські музеї наполягали, щоб цінності повернули їм. При цьому музей у Нідерландах вирішив не передавати експонати ані Києву, ані кримським музеям до рішення компетентного судді або угоди між сторонами.

Мінкультури Росії засудило рішення суду в Амстердамі, назвавши його «незаконним».

Міністр юстиції України Павло Петренко спрогнозував, що експонати з колекції кримських музеїв, так зване «скіфське золото», повернуться із Нідерландів до України наприкінці наступного року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG