Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 03:08

У Брюсселі досягли компромісу для розблокування Нідерландами Угоди про асоціацію


Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у Брюсселі домовився з лідерами держав та урядів країн ЄС щодо змісту додаткової декларації до Угоди про асоціацію України та ЄС.

Лідери Євросоюзу на саміті протягом півтори години проводили консультації щодо пропозиції уряду Нідерландів ухвалити консенсусну декларацію, що розвіяла б побоювання тих громадян цієї країни, які відкинули ратифікацію Угоди на консультативному референдумі у квітні цього року.

Зокрема, у підсумковій декларації стосовно можливості приєднання України до ЄС, яку буцімто відкривала угода, написано: «Прагнучи встановити близькі та довготривалі відносини між ЄС та Україною, на основі угоди, що базується на спільних цінностях, ця угода не надає Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС і не передбачає зобов’язання надання такий статус Україні в майбутньому».

Тепер уряд Рютте розпочне процес схвалення Угоди про асоціацію та додатку у нижній та верхній палатах парламенту Нідерландів.

Раніше сьогодні країни так званої «Вишеградської четвірки» – Польща, Словаччина, Чехія та Угорщина – наголосили, що українсько-європейська асоціація не є першим кроком до членства, однак вона не суперечить 49-й статті Договору про ЄС, де йдеться про право кожної країни Європи приєднатися до співдружності.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG