Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 00:57

Комітет з прав людини допустив Денісову, Алєксєєва і Мамалигу до голосування з приводу посади омбудсмена – активіст


Ілюстративне фото

Комітет Верховної Ради із прав людини визнав кандидатури депутатки «Народного фронту» Людмили Денісової, депутата від «Блоку Петра Порошенка» Сергія Алєксєєва та адвоката Андрія Мамалиги такими, що відповідають чинному законодавству. Про це написав у Facebook представник правозахисної організації Freedom House Зорян Кісь, присутній на засіданні.

«Комітет схвалює всі три кандидатури. Буде визначатись зал шляхом таємного голосування. Комітет лише дає висновок про відповідність, але не підтримує ту чи іншу кандидатуру», – зазначив він.

28 квітня закінчився термін перебування Валерії Лутковської на посаді уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Правозахисники наголошують, що вони досі нічого не знають про потенційних кандидатів на цю посаду, і закликають обирати омбудсмена на відкритому конкурсі.

У травні Європейська мережа національних інституцій з прав людини звернулася до голови Верховної Ради України Андрія Парубія і міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з вимогою дотримуватися Паризьких принципів у процесі відбору та призначення наступного уповноваженого українського парламенту з прав людини. В організації вважають, що нинішні правила відбору і призначень можуть необґрунтовано вилучати гідних кандидатів.

Раніше учасники платформи «Правозахисний порядок денний» запропонували голові Верховної Ради України і Комітетові з питань прав людини декілька етапів для проведення відкритого конкурсу на посаду уповноваженого з прав людини: подання кандидатур, співбесіди, потім відбіркова комісія повинна подати висновки щодо кожного з кандидатів і запропонувати спікерові парламенту чи комітету з прав людини перелік з трьох кандидатів, а вже після цього спікер парламенту вносить або одного, або всіх трьох претендентів на розгляд.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG