Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 20:56

Українська сторона у Мінську хоче створити підгрупу переговорів щодо кордону – Оліфер


Українська сторона у Мінську вимагає також, зокрема, скасувати указ російського президента про визнання документів ОРДЛО

Українська сторона пропонує створити на Мінських перемовинах підгрупу з питань кордону, повідомила речниця представника України у тристоронній контактній групі, екс-президента Леоніда Кучми Дарія Оліфер. Про це вона написала у Facebook, перераховуючи пропозиції щодо виконання Мінських домовленостей, із якими українська сторона переговорів виступила на засіданні політичної робочої підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську.

«На наше переконання, варто вести мову, зокрема, про скасування указу президента Росії щодо визнання документів ОРДЛО, скасування псевдоуказу ОРДЛО про встановлення квазікордону, відмови від рейдерського захоплення українських та європейських підприємств на території ОРДЛО, відмови від рубльової зони на території ОРДЛО, відновлення Україною контролю за кордоном і створення підгрупи з питань кордону. Ці пропозиції українська сторона передала як продовження домовленостей дипломатичних радників лідерів країн Нормандської четвірки, досягнутих 6 квітня 2017 року. Російська сторона знову зайняла пасивну позицію, не демонструючи готовності виконувати взяті на себе зобов’язання», – зазначає Оліфер.

Сьогодні в Мінську відбуваються зустрічі Тристоронньої контактної групи і її робочих підгруп.

Попередня зустріч контактної групи в Мінську відбулася 15 травня.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, станом на лютий 2017 року на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тисячі людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG