Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2019, Київ 08:32

ОПЕК й інші виробники домовилися продовжити скорочення видобутку нафти ще на 9 місяців


Міністр енергетики Росії Олександр Новак і міністр енергетики Саудівської Аравії й президент конференції ОПЕК Халед аль-Фаліх на зустрічі у Відні, Австрія, 25 травня 2017 року

Держави-члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) разом із Росією й іншими державами, що не входять в цю організацію, домовилися продовжити угоду про скорочення видобутку нафти на дев’ять місяців з метою підтримати ціни на світових ринках.

Рішення, ухвалене 25 травня у Відні, означатиме, що скорочення видобутку нафти на 1,8 мільйона барелів у день діятиме до березня. Раніше угода мала втратити дію 30 червня.

Водночас ціни на нафту впали після оголошення рішення, аналітики заявляють, що деякі трейдери розраховували на більше скорочення чи довший термін дії угоди.

«Ми розглядали різні сценарії – від шести до 12 місяців, і навіть розглядали можливість більших скорочень», – сказав міністр енергетики Саудівської Аравії Халед аль-Фаліх.

Держави-члени Організації країн-експортерів нафти і 11 інших нафтовидобувних країн, серед яких і Росія, домовилися з метою підняти ціни на нафту скоротити її видобуток до 1,8 мільйона барелів на день на першу половину 2017 року, до кінця червня, з тим, щоб потім, можливо, продовжити цей термін іще на шість місяців, до кінця цього року.

Але Саудівська Аравія і Росія згодом заявили, що термін скорочення видобутку треба продовжити відразу на дев'ять місяців, до березня 2018-го.

Домовленість низки видобувачів нафти підвищила ціни на цю сировину, але вона лишалася помітно нижчою від 60 доларів США за барель, якої прагне Саудівська Аравія. Запаси нафти у світі лишаються високими, а країни, що не були учасниками домовленості, зокрема США, не обмежували свого видобутку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG