Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін: МВФ і Світовий банк підтримали законопроект про пенсійну реформу


У Кабінеті міністрів України заявляють, що Міжнародний валютний фонд і Світовий банк підтримали урядовий законопроект щодо пенсійної реформи.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, в переговорах із головою місії МВФ Роном Ван Роденом брав участь прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Результатом переговорів стало затвердження збалансованого, комплексного документа, що базується на найкращому світовому досвіді і дає відповіді на ті виклики і проблеми, які гостро стоять сьогодні перед українською державою і суспільством», – заявляють в уряді.

Крім того, Кабмін опублікував листи Світового банку і Міжнародного валютного фонду з приводу пенсійної реформи.

Водночас ці міжнародні організації наразі не оприлюднювали своїх заяв щодо запланованої пенсійної реформи в Україні.

На засіданні 17 травня Кабінет міністрів України одноголосно схвалив проект закону про пенсійну реформу. Під час презентації законопроекту прем’єр-міністр повідомив, що документ не передбачає підвищення пенсійного віку за наявності 25 років трудового стажу, а люди без страхового стажу зможуть виходити на соціальну пенсію в 63 роки, а люди з менш ніж 15 роками трудового стажу – в 65 років. Крім того, люди, які бажають вийти на пенсію раніше від 65 років, але мають менше ніж 25 років трудового стажу, зможуть доплатити в Пенсійний фонд і вийти на пенсію раніше.

На реалізацію проекту осучаснення пенсій у 2018 році, за словами прем’єра Володимира Гройсмана, знадобиться понад 30 мільярдів гривень, додаткова потреба Пенсійного фонду в коштах на 2017 рік становить 11,2 мільярда гривень на осучаснення пенсій.

Пенсійна реформа є одним із ключових пунктів меморандуму про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом.

XS
SM
MD
LG