Доступність посилання

ТОП новини

СБУ почала перевірку своїх працівників після розслідування «Схем» про їхні авта


Служба безпеки України повідомила, що почала перевірку працівників свого Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки за фактами, оприлюдненими в журналістському розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший».

Про це інформує видання «Слово і діло» з посиланням на відповідь на його запит начальника управління внутрішньої безпеки СБУ Олександра Саппи.

«Управлінням внутрішньої безпеки в межах компетенції опрацьовано Ваш запит на інформацію, який надійшов електронною поштою 2 червня 2017 року. Повідомляємо, що перевірка фактів, наведених у сюжеті програми «Схеми», на даний час здійснюється», – мовиться в наведеному виданням листі СБУ.

У четвер, 8 червня, в СБУ повідомляли, що така перевірка призначена. Про це йшлося у відповіді СБУ за підписом керівника управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Олeни Гітлянської у відповідь на запит самої програми «Схеми». Терміни проведення такої перевірки у відповіді не було визначено.

1 червня програма «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») опублікувала розслідування про люксові автомобілі співробітників Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ, вартість яких несумірна із заробітною платою державних службовців, що набуло резонансу.

Журналісти заздалегідь направляли до СБУ запит, однак за годину до виходу сюжету в ефір, коли сюжет уже був на каналі і автори вже не мали технічної можливості вносити будь-які зміни у зміст сюжету, редакція отримала лист від СБУ. У ньому представники Служби безпеки застерегли журналістів від видачі матеріалу в ефір, навівши кілька статей законів, які, на їхню думку, будуть порушені в разі оприлюднення цього сюжету. Після виходу сюжету в СБУ заявили, що їхні юристи проаналізують порушення, які могли допустити журналісти програми «Схеми».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG