Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 07:24

Рада безпеки ООН планує засідання через сутички в Єрусалимі


Сили безпеки Ізраїлю застосовують сльозогінний газ проти палестинських протестувальників, що кидали в них каміння, околиці Старого міста Єрусалима, 21 липня 2017 року

Рада безпеки ООН 24 липня проведе засідання через сутички в Єрусалимі. Рішення провести засідання було ухвалене після того, як Єгипет, Франція і Швеція заявили про необхідність «негайно обговорити, як можна підтримати заклики до деескалації в Єрусалимі».

Планується, що засідання відбуватиметься за зачиненими дверима.

21 липня президент Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас заявив, що заморожує всі контакти з Ізраїлем після дня насильства і протистояння навколо доступу мусульман до їхньої святині в Єрусалимі. За його словами, всі відносини його адміністрації з Ізраїлем будуть припинені до часу, доки Ізраїль не зніме посилених заходів безпеки навколо святині в Єрусалимі.

Раніше того ж дня троє ізраїльтян і троє палестинців загинули в низці інцидентів по всій країні після протистояння в Єрусалимі.

Сутички в Єрусалимі сталися, коли групи палестинців почали закидати камінням ізраїльських силовиків, намагаючись прорватися крізь їхні кордони.

Перед цим мирно відбулися багатотисячні п’ятничні молитви, головні для мусульман протягом тижня, – просто на вулицях перед входами до Старого міста Єрусалима. В його межах перебуває й важлива мусульманська святиня, де ці молитви відбуваються зазвичай. Після того, як ізраїльська поліція оголосила заборону на вхід до Старого міста чоловікам-мусульманам віком 50 років і менше, а для старших і для жінок встановила металошукачі на воротах Старого міста, лідери мусульманської громади закликали не йти до святині й тих своїх вірних, кому вхід не забороняли, і молитися натомість просто на вулицях.

Ізраїльські силовики пішли на такі заходи після того, як понад тиждень тому нападники, ізраїльські араби, застрелили двох працівників поліції Ізраїлю біля одного зі входів до Старого міста Єрусалима, що перебувають під охороною. Тоді п’ятничну молитву для мусульман узагалі скасували вперше за тривалий час.

В історичному Старому місті Єрусалима є пагорб, що є святинею і для мусульман, і для юдеїв. Для мусульман це їхня «Велична святиня» – після арабського завоювання в VII столітті там збудували мечеть «Купол Скелі», відому величною позолоченою банею, і менш помітну мечеть Аль-Акса, що є третім найсвятішим місцем ісламу. Для юдеїв це Храмова гора, найсвятіше для них місце – там свого часу стояв головний храм юдаїзму, кілька разів знищений завойовниками. Нині від його конструкцій лишилася тільки так звана Стіна плачу, або Західна стіна, на узбіччі пагорба.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG