Доступність посилання

ТОП новини
27 Березень 2019, Київ 01:11

Росія запровадила санкції проти Пхеньяна за 2016 рік


Президент Росії Володимир Путін підписав указ про запровадження санкцій щодо Північної Кореї. Цей документ 16 жовтня розмістили на офіційному інтернет-порталі юридичної інформації Росії.

При цьому нинішні російські санкції запроваджуються на виконання резолюції Ради безпеки ООН про санкції проти Пхеньяна ще за листопад минулого, 2016 року. Відтоді Рада безпеки ще двічі запроваджувала нові чи посилювала наявні санкції проти Північної Кореї, в серпні і вересні 2017 року; про них в указі Путіна нічого не згадується.

«Варто припинити науково-технічне співробітництво з особами та групами осіб, що представляють КНДР», – мовиться в указі російського президента.

Співпраця у галузі ядерної науки і техніки, аерокосмічного машинобудування та авіаційної техніки допускається лише у випадку, якщо це не сприяє розвитку ядерної та ракетної програм Пхеньяна.

Володимир Путін доручив позбавляти держреєстрації у Росії морські судна, пов’язані зі здійсненням ядерної програми КНДР, а також забороняти їм заходити у російські порти, за винятком надзвичайних ситуацій.

У понеділок нові санкції проти Північної Кореї запровадив і Євросоюз – на відміну від Росії, на виконання останньої наразі резолюції Ради безпеки.

Також наприкінці вересня, на виконання нових резолюцій, санкції проти КНДР розширили і США.

Раніше стало відомо, що Центробанк Китаю заборонив своїм банкам надавати фінансові послуги новим північнокорейським клієнтам і постановив припинити чинні кредити.

12 вересня Рада безпеки ООН запровадила чергові санкції щодо Північної Кореї у відповідь на шосте і найпотужніше на сьогодні ядерне випробування, проведене Пхеньяном 3 вересня.

Резолюція перекриває експорт текстилю з КНДР, забороняє ввозити у країну природний газ і встановлює ліміт на продаж нафтопродуктів. Документ також закликає країни оглядати судна, які йдуть у Північну Корею чи прибувають з неї. У резолюцію не ввійшла вимога США запровадити мораторій на зарубіжні поїздки північнокорейського лідера Кім Чен Ина і заморозити його іноземні активи.

Напруження між США і Північною Кореєю посилилося після шостого ядерного випробування, проведеного Пхеньяном 3 вересня. Це змусило Раду безпеки ООН запровадити додаткові санкції проти КНДР.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG