Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 00:59

МОН: Венеціанська комісія рекомендує продовжити перехідний період до застосування «мовної статті»


Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) рекомендує Україні продовжити перехідний період до застосування мовної статті закону «Про освіту», повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки з посиланням на висновки комісії від 8 грудня.

«Одна з важливих рекомендацій комісії – продовжити перехідний період для імплементації статті. Так, наразі закон «Про освіту» визначає, що повноцінно набути чинності мовна стаття має у 2020 році», – йдеться в повідомленні.

МОН погоджується, що з педагогічної точки зору продовження перехідного періоду є обґрунтованим, і повністю підтримують цю рекомендацію.

«Комісія також наголошує, що Україна має максимально широко використати можливості пункту 4 статті 7, що МОН і планує зробити», – додають у міністерстві.

Пункт 4 статті 7 закону «Про освіту» передбачає, що у закладах освіти можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома чи більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Євросоюзу.

Український закон «Про освіту» набрав чинності 28 вересня. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном.

Перехідні положення закону передбачають: «особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою».

Статтю 7 закону «Про освіту» (про те, що мовою освіти є державна, українська, мова), яка викликала стурбованість, надіслали на розгляд Венеціанської комісії

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Гриневич у НАТО про норми закону про освіту: це питання національної безпеки

Чи потрібна укромадярам «велика Угорщина»?

Освіта і мова. Чи виконував Будапешт те, що нині вимагає від Києва?

Чи винна Україна, що закарпатські угорці погано знають українську мову?

Тест на державність для політиків. Битва за українську мову​

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG