Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 11:23

У Хорватії вшанували пам’ять генерала Праляка, який випив отруту в Міжнародному трибуналі


У столиці Хорватії Загребі тисячі людей відвідали церемонію вшанування пам'яті засудженого за воєнні злочини колишнього командира силами боснійських хорватів Слободана Праляка, який випив отруту під час засідання Міжнародного кримінальному трибуналу в Гаазі.

Близько двох тисяч людей відвідали церемонію в концертній залі імені Ватрослава Лисинського, серед них були два міністри. Сотні інших людей зібралися біля входу в будівлю та в її коридорах, щоб спостерігати за подією на екранах.

29 листопада Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії підтвердив вирок 72-річному Праляку, якого засудили до 20 років ув’язнення за звинуваченням у воєнних злочинах. Він висловив невдоволення рішенням, після чого випив невідому рідину з невеликого флакона. Судове засідання зупинили. Невдовзі стало відомо, що Праляк помер. Прокуратура Нідерландів згодом повідомила, що генерал прийняв ціанід калію.

У 2013 році екс-командира засудили до 20 років тюрми за воєнні злочини проти боснійських мусульман під час боснійської війни у 1992–1995 роках, зокрема йому інкримінували вбивство, переслідування і депортацію.

Він був одним із шести відповідачів у справі, чиї апеляції трибунал розглядав 29 листопада. Вироки решти підсудним також підтвердили.

Хорватські посадовці критикували рішення суду стосовно Праляка. Прем'єр-міністр Андрей Пленкович спочатку заявляв про «глибоку моральну несправедливість» вироку суду для всіх шести підсудних, однак згодом заявив, що Хорватія поважає рішення суду ООН.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG