Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 02:01

Рада безпеки ООН схвалила нові санкції проти Північної Кореї


Лідер КНДР Кім Чен Ин

Рада безпеки ООН 22 грудня одностайно схвалила запропоновані США нові санкції проти Північної Кореї у відповідь на запуск балістичної ракети минулого місяця, яка, за даними Пхеньяна, може досягти материкової частини США.

Санкції обмежать для КНДР імпорт нафти, повернуть всіх її робітників з-за кордону протягом року і можуть суттєво обмежити судноплавство.

Щоб запобігти обходу санкцій всім країнам дають дозвіл на затримання, перевірки і вилучення суден, підозрюваних у незаконному перевезенні вантажів до чи з Північної Кореї.

«[Резолюція] посилає Пхеньяну однозначний месидж про те, що подальші виклики призводитимуть до подальших покарань й ізоляції», – заявила після голосування посол США в ООН Ніккі Гейлі.

«Ця резолюція «кусюча». Максимальна жорсткість сьогодні є нашим найкращим антидотом до ризику війни», – заявив французький посол Франсуа Делатре, додавши, що документ збільшує тиск на Пхеньян.

Інші санкції, включені в пакет, передбачають заборону на експорт продовольчих товарів, машин та інших товарів з Північної Кореї.

Цього року КНДР здійснила шість ядерних випробувань, а також випробувала декілька міжконтинентальних балістичних ракет, що викликало критику з боку світової спільноти.

Рада безпеки ООН кілька разів розширювала санкції проти Північної Кореї через її ядерні й ракетні випробування.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG