Доступність посилання

ТОП новини

Україна вперше відзначає Різдво за григоріанським календарем як державне свято


Україна вперше відзначає як державне свято Різдво за григоріанським календарем, тобто 25 грудня. Свято у цей день відзначають в Україні, зокрема, приблизно 11 тисяч релігійних католицьких і протестантських громад.

Опівночі в храмах пройшли святкові меси. Наймасовіша – в соборі Святого Петра у Ватикані. Її провів папа Римський Франциск, який розпочав свою проповідь із нагоди Різдва з нагадування, що біженці сьогодні залишають свої будинки так само, як Йосип та Марія це робили перед народженням Ісуса Христа.

Крім того, 25 грудня Різдво святкує також більшість православних церков світу, які перейшли на новоюліанський церковний календар, за винятком Великодня і пов’язаних свят. Новоюліанський календар збігається з григоріанським.

Президент України Петро Порошенко, який 24 грудня виступив із вітальним зверненням до вірян, які святкують Різдво за григоріанським календарем, знову привітав їх зі святом і 25 грудня.

«Сердечно вітаю християн західного обряду з Різдвом Христовим! Бажаю щастя та добробуту кожній родині. А нашій державі – миру та процвітання!» – написав голова держави на Facebook-сторінці.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Порошенко привітав вірян із Різдвом за григоріанським календарем

Більшість українців масово відзначатиме Різдво 25 грудня вже за два-три роки – Момрик

В Україні відтепер буде «два Різдва»?

Микола Леонтович – українець, який подарував світові «маленьке музичне диво»

Пісня Jingle Bells українською набрала мільйон переглядів на YouTube

XS
SM
MD
LG