Доступність посилання

ТОП новини

У Києві понад 23 тисячі людей зробили щеплення проти кору – КМДА


У Києві понад 23 тисячі людей зробили щеплення проти кору, повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник в ефірі телеканалу NewsOne.

«На сьогодні зареєстровано 109 випадків захворювання на кір, серед яких – 81 дитина. На стаціонарному лікуванні у медичних закладах перебувають 14 осіб, із них 5 дорослих і 9 дітей. Водночас станом на 19 січня у столичних закладах охорони здоров’я провакциновано понад 23 тисячі осіб. Переважно щеплення зробили дітям», – сказав Поворозник.

Він заявив, що ситуація з неякісними вакцинами, які постачали попередніми роками до медичних закладів, призвела до відмови батьків щеплювати дітей.

«Проте наразі у столичних медзакладах для вакцинації використовують якісну вакцину «Пріорікс» (Бельгія), термін придатності якої до кінця 2018 року», – зазначив Поворозник.

16 січня в МОЗ повідомили, що протягом перших двох тижнів нового року на кір захворіли 1 285 людей – 856 дітей і 429 дорослих.

У Міністерстві охорони здоров’я підкреслили, що в Україні немає епідемії кору, однак є спалахи і закликали вакцинуватися.

18 січня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що з початку спалаху кору в Україні померли вже восьмеро людей.

Кір легко передається від людини до людини, поширюється при кашлі, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, температуру, кашель, приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG