Доступність посилання

ТОП новини

Родченков: Путін «мусив знати» про допінгові схеми в російському спорті


Колишній голова московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков

Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, знав про допінгові схеми в російському спорті, створені для забезпечення перемоги російських спортсменів, заявив колишній голова московської антидопінгової лабораторії, інформатор Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорій Родченков, який розповів про масове застосування допінгу в російському спорті.

Слова Родченкова цитує в документальному фільмі «Секретний випадок допінг – олімпійська змова» німецьке телебачення ARD.

За його словами, рішення про використання допінгу йшло з самого верху, від президента. «Тому що тільки президент може призначити секретну службу ФСБ для виконання такої конкретної задачі», – заявив Родченков у документальному фільмі, який вийде в ефір 29 січня.

Він також підтвердив зміст секретних документів, які, згідно з даними ARD, свідчать про те, що державна допінгова практика в Росії існувала для Олімпіад 2008 року в Пекіні й Лондоні в 2012 році.

Родченков, який зараз переховується в США, 2016 року розповів The New York Times, що ФСБ Росії організувала схеми, що включають підміну допінг-проб на Іграх в Сочі в 2014 році, щоб приховати практику використання допінгу спортсменами з російської збірної.

Влітку 2016 року Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) опублікувало доповідь про масове застосування заборонених препаратів в російському спорті з потурання влади. Результатом цього розслідування стало відсторонення збірної Росії з легкої атлетики від Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро в 2016 році. Міжнародний паралімпійський комітет відсторонив російську збірну в повному складі від участі в Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро.

У Кремлі розкритикували заяви Родченкова і назвали їх «наклепом перебіжчика». Проти нього в Росії порушили кримінальну справу.

У вересні 2017 року Басманний суд Москви заочно заарештував Родченкова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG