Доступність посилання

ТОП новини
18 Квітень 2019, Київ 16:11

Спецпредставник США Волкер: миротворці ООН повинні мати доступ до кордонів на Донбасі


Курт Волкер

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявляє, що миротворчі сили ООН повинні мати доступ до кордонів на Донбасі.

«Сили ООН повинні мати більший мандат, аніж лише захист спостерігачів (ОБСЄ) і що вони матимуть доступ до всієї території, а не лише лінії зіткнення, на всю територію, включно з міжнародним кордоном. І цей кордон не є неконтрольованим. Він є контрольованим Росією наразі. А міжнародний кордон – коли з кожного боку його контролює одна зі сторін. Але зараз це не так», – сказав він під час брифінгу про підсумки його переговорів з помічником президента Росії Владиславом Сурковим у Дубаї 26 січня.

Волкер також зауважив, що фундаментальна розбіжність полягає у розумінні, коли реалізовувати політичну складову Мінських угод.

«Росіяни кажуть, що ми хочемо бачити від України політичних кроків зараз. А українці кажуть: ми не можемо цього робити, бо немає безпеки і ми навіть фізично не можемо провести вибори… І це все ходить по колу. А ідеєю миротворчих сил є створити нейтральну, безпечну територію, з якої б вийшли російські сили. Але перед тим, як Україна отримає цю територію, буде створене безпечне середовище і будуть створені умови для реалізації політичних кроків, згідно з Мінськом-2… І врешті територія буде передана від міжнародної спільноти і миротворчих сил з мандатом від ООН під український контроль», – додав він.

Водночас помічник президента Росії Владислав Сурков після зустрічі з Куртом Волкером заявив, що основною темою переговорів знову стало «обговорення російської ініціативи щодо розгортання на південному сході України місії ООН». Як заявив Сурков агенції «ТАСС», американська сторона цього разу надала «значно конструктивніші пропозиції».

Він заявив, що у пропозиціях головним аспектом став взаємозв’язок між поетапним розгортанням в регіоні сил ООН і реалізацією політичних пунктів Мінських угод.

Росія, яка подала до Ради безпеки ООН пропозицію щодо сил організації на Донбасі, домагається, щоб ці сили дислокувалися тільки поблизу лінії контакту в місцях, де працюють спостерігачі ОБСЄ, і мали за завдання тільки охорону цих спостерігачів. Україна та її західні союзники відкинули такі обмеження й наполягають, що ці сили повинні працювати на всій окупованій території Донбасу, включно з неконтрольованою нині ділянкою українсько-російського кордону, і мати широкий миротворчий мандат.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Готуємось до транспортування «Джавелінів» Збройним силам України – Волкер (ексклюзивне інтерв’ю)

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG