Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Ізраїлю: сподіваємося, що Польща внесе зміни до закону про Інститут нацпам’яті


Міністерство закордонних справ Ізраїлю сподівається, що Польща внесе зміни до закону про Інститут національної пам’яті.

«Президент Польщі надіслав закон до Конституційного суду для роз’яснень та поправок. Ми сподіваємося, що протягом цього часу до завершення роботи суду ми зможемо узгодити зміни та виправлення. Ізраїль та Польща несуть спільну відповідальність за дослідження та збереження історії Голокосту», – йдеться в заяві МЗС Ізраїлю.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда заявив, що вирішив підписати закон про Інститут національної пам’яті. Одночасно президент повідомив, що передасть документ до Конституційного суду, щоб перевірити його конституційність.

У ніч на 1 лютого у польському Сенаті (а перед цим і в Сеймі) відбулося голосування за зміни до закону про Інститут національної пам’яті, які передбачають кримінальне переслідування тих, хто приписуватиме полякам злочини нацистів, зокрема вживатиме словосполучення «польські табори смерті», а також тих, хто заперечуватиме «злочини українських націоналістів», скоєні щодо громадян Польщі в 1925-1950 років. Для набуття чинності закон має підписати президент.

У Держдепартаменті США заявили, що польський закон про Інститут національної пам’яті «може підірвати свободу слова та академічний дискурс». Також у департаменті зауважили, що потрібно «бути обережними, щоб не перешкоджати обговоренню і коментуванню Голокосту». Ця частина законодавчих змін у Польщі також обурила Ізраїль, де закон назвали «необґрунтованим».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG