Доступність посилання

ТОП новини
27 Травень 2019, Київ 10:30

Ситник: антикорупційний суд можна створити цього року, якщо Рада ухвалить закон у лютому-березні


Артем Ситник 8 лютого звітує про роботу НАБУ за друге півріччя 2017 року

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник висловлює сподівання на створення антикорупційного суду в Україні в 2018 році.

«Якщо закон про антикорупційний суд буде ухвалений у лютому або березні, то цю інституцію можна створити до кінця 2018 року. І це буде дійсно тестом для нашої влади на наявність політичної волі на боротьбу з корупцією», – сказав Ситник 8 лютого, звітуючи про роботу НАБУ за друге півріччя 2017 року.

Директор НАБУ повідомив, що за два роки роботи детективи бюро викрили на корупції понад 300 осіб, щодо 173 із них справи вже передали до суду.

Прикладом того, наскільки Україні потрібен антикорупційний суд, Ситник назвав справу звільненого з посади голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова. «Сторона захисту робить все, щоб затягнути розгляд цієї справи», – сказав директор НАБУ.

За його словами, відсутність антикоруційного суду ускладнює роботу детективів НАБУ і демотивує їх. «Ви навіть не уявляєте, наскільки демотивує детективів те, що вони працюють іноді по 20 годин на добу, намагаються документувати корупційний злочин, передають справу до суду, а в суді ця справа роками не розглядається», – додав Ситник.

Створення антикорупційного суду передбачає закон про судоустрій і статус суддів, у 2016 році. Проте до цього часу не схвалений спеціальний закон щодо такого суду.

У грудні 2017 року президент вніс до Верховної Ради України законопроект про Вищий антикорупційний суд. Згідно з документом, на посаду судді Вищого антикорупційного суду претендент обирається на конкурсі, ним може бути призначений громадянин України у віці не менше ніж 35 років, зі стажем роботи на посаді судді не менш ніж 5 років, з науковим ступенем у сфері права чи пропрацювавши в науковій галузі щонайменше 7 років, з адвокатським досвідом.

Проте низка антикорупційних організацій закликали президента України Петра Порошенка відкликати цей законопроект і доопрацювати його, заявляючи, що окремі положення документа не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

Міжнародний валютний фонд висловив зауваження щодо законопроекту. На думку МВФ, проект закону порушує зобов’язання України перед міжнародними партнерами.

У січні представник президента України в парламенті Ірина Луценко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявила, що законопроект про Антикорупційний суд зазнає змін після першого читання у парламенті, в ньому врахують рекомендації Венеціанської комісії і Міжнародного валютного фонду. Вона висловила сподівання, що суд зможе розпочати роботу за півроку.

6 лютого президент України Петро Порошенко попросив парламент негайно розглянути законопроект про антикорупційний суд.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG