Доступність посилання

ТОП новини

Українська влада й бойовики звинуватили один одного в обстрілі Донецької фільтрувальної станції


Колектор освітленої води у приміщенні Донецької фільтрувальної станції
Колектор освітленої води у приміщенні Донецької фільтрувальної станції

Українська влада й підтримувані Росією бойовики угруповання «ДНР» обмінялися звинуваченнями в обстрілі вночі 11 лютого Донецької фільтрувальної станції.

«Внаслідок обстрілу Донецької фільтрувальної станції пошкоджено бетонні загорожі та будинки фільтрів – пробито бетонні перекриття. Персонал переховувався в бомбосховищі, станом на 10:00 ДФС працює в штатному режимі», – інформувало українське Міністерство з питань тимчасово окупованих територій удень 11 лютого.

В угрупованні «ДНР» надвечір того ж дня заявили, що це «українські силовики з позицій у районі міста Авдіївка вночі обстріляли Донецьку фільтрувальну станцію». За даними бойовиків, «одна з мін потрапила в будівлю очищення води, пробила дах і розірвалася всередині приміщення, друга міна вибухнула поруч з господарським приміщенням, пошкоджені склоблоки».

Донецька фільтрувальна станція, яка є одним із критичних об’єктів інфраструктури в регіоні, вже неодноразово припиняла свою діяльність через обстріли. Ця станція розташована неподалік від лінії розмежування, об’єкт забезпечує питною водою Донецьк, Ясинувату, Авдіївку та інші населені пункти на Донеччині, постачаючи воду більше ніж 600 тисячам мирних жителів, переважно саме для жителів територій, непідконтрольних українським силам.

Пошкодження ДФС, за словами експертів, може призвести до масштабної гуманітарної та екологічної катастрофи, яку відчує весь регіон.

XS
SM
MD
LG