Доступність посилання

ТОП новини

Рішення проблеми між Угорщиною й Україною лежить у рекомендаціях «Венеційської комісії» – Столтенберґ


Єнс Столтенберґ заявляє, що НАТО продовжить підтримувати Україну

У питанні загострення відносин між Києвом і Будапештом, який намагається стримати українську євроатлантичну інтеграцію, Україні слід уважніше прислухатися до рішення «Венеційської комісії», заявляє генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

«Я вітаю рішення і рекомендації Венеційської комісії й закликаю Україну уважніше ознайомитися з ними. Якраз там і є можливе рішення проблеми, яка постала між Україною й Угорщиною. А НАТО продовжуватиме підтримку України», – заявив Столтенберґ напередодні засідання міністрів оборони держав-союзниць, на якому вкотре не заплановано засідання Комісії Україна-НАТО.

Столтенберґ наголосив, що Україна – «близький партнер, НАТО підтримує її територіальну цілісність та надає політичну і практичну підтримку». Голова альянсу запевнив, що така підтримка й допомога буде тривати й надалі.

«Ми знаємо про проблеми навколо закону щодо мов («мовний пункт» закону про освіту – ред.), і виклики, які постали через це між Україною й Угорщиною. Я закликав прем’єр-міністра Віктора Орбана й президента Петра Порошенка знайти рішення цієї проблеми, щодо того, як забезпечити баланс між правом нацменшин отримувати освіту національною мовою й тим, що слід вивчати й національну мову», – сказав Столтенберґ.

12 лютого голова МЗС Угорщини Петер Сійярто, коментуючи заплановане на 14-15 лютого засідання НАТО на рівні міністрів оборони, заявив, що його країна і далі ветує участь України у цьому заході і що через це генеральний секретар цієї організації вже повідомив учасникам про неможливість проведення такої зустрічі.

Відносини між Україною та Угорщиною загострилися у зв’язку з новим українським законом про освіту, який набрав чинності 28 вересня минулого року. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном. Зокрема, офіційний Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини. Угорщина водночас заявляє, що готова до консультацій, але не може погодитися з ситуацією, коли «закон значно скоротив права нацменшин» і вдаватиметься до подальших дипломатичних кроків, поки закарпатські угорці не вкажуть на те, що ситуація владналася.

Київ ці звинувачення відкидає.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Венеціанська комісія і освіта в Україні: українська мова – основа держави

Міністр Лілія Гриневич про мову викладання, батьківські комітети і зарплату освітян

Мультфільм «Лепетуни» вчить дітей української мови​

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG