Доступність посилання

ТОП новини

Пристайко: блокуванням засідань Угорщина «дратує» НАТО не менше, ніж Україну


Вадим Пристайко
Вадим Пристайко

Діями з блокування засідань комісії Україна – НАТО Угорщина «дратує НАТО не менше, ніж Україну», заявляє голова представництва України при Північноатлантичному альянсі Вадим Пристайко.

«Наразі у нас немає плану на випадок того, що наступне засідання (Комісії Україна – НАТО) не відбудеться, бо ми плануємо, що воно таки відбудеться. В квітні, плануємо, відбудеться засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ з участю міністра Клімкіна. Сподіваюся до того часу нам вдасться вирішити проблему із Угорщиною, яка, повірте, дратує НАТО не менше, ніж Україну», – заявив Пристайко 14 лютого в Брюсселі, відповідаючи на питання Радіо Свобода.

За його словами, контакти на військовому рівні між Києвом і НАТО не припинялися. «Інформація, яка нам потрібна, і розуміння того, що відбувається на сході, доходить до наших партнерів, до всіх членів НАТО, але механізм політичної підтримки, що робить наша держава, як ми реформуємося, як армія стає сильнішою, й загалом, як змінюється наша держава, щоб вистояти в цій боротьбі, – оце було б завдання нашого міністра оборони на зустрічі з колегами. Сподіваємося, що цей процес буде розблокований, і ми робимо все можливе, щоб з угорською стороною це розблокувати», – сказав голова представництва України в НАТО.

За його словами, в будь-якому разі «на саміті НАТО, який відбудеться влітку в Брюсселі, як завжди, знайдеться місце й для України, і альянс заявить, як він буде її далі підтримувати».

12 лютого голова МЗС Угорщини Петер Сійярто, коментуючи заплановане на 14–15 лютого засідання НАТО на рівні міністрів оборони, заявив, що його країна і далі ветує участь України у цьому заході і що через це генеральний секретар цієї організації вже повідомив учасникам про неможливість проведення такої зустрічі.

Відносини між Україною та Угорщиною загострилися у зв’язку з новим українським законом про освіту, який набрав чинності 28 вересня минулого року. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном. Зокрема, офіційний Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини. Угорщина водночас заявляє, що готова до консультацій, але не може погодитися з ситуацією, коли «закон значно скоротив права нацменшин» і вдаватиметься до подальших дипломатичних кроків, поки закарпатські угорці не вкажуть на те, що ситуація владналася. Київ ці звинувачення відкидає.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Венеціанська комісія і освіта в Україні: українська мова – основа держави

Міністр Лілія Гриневич про мову викладання, батьківські комітети і зарплату освітян

Мультфільм «Лепетуни» вчить дітей української мови​

XS
SM
MD
LG