Доступність посилання

ТОП новини

Нацгвардія покинула Шевченківський райсуд Києва і залишила його без охорони – заява


Бійці Національної гвардії без пояснення причини зранку 19 лютого покинули приміщення Шевченківського районного суду Києва, залишивши його без охорони, зачитав звернення суду голова Вищої ради правосуддя Ігор Бендесюк.

«19 лютого 2018 року зранку, приблизно о 9:30, бійці Національної гвардії України, які здійснюють охорону, залишили приміщення Шевченківського районного суду міста Києва без повідомлення причин такого вчинку. Таким чином, Шевченківський районний суд залишився без охорони», – прочитав звернення Бендесюк.

У тексті листа йдеться, що у зв'язку з цим існує загроза безпеці суддів.

Після засідання в нарадчій кімнаті Вища рада правосуддя заявила, що «вважає неприпустимим вирішення суспільних суперечок шляхом насильства у будь-якій формі та категорично засуджує факти нападу на працівників Національної поліції та громадян, які мали місце в Солом'янському районному суді Києва» 15 лютого.

Водночас ВРП, «поділяючи стурбованість МВС України, категорично не сприймає публічні заяви про відмову від виконання державної функції забезпечення охорони судів».

15 лютого біля Солом’янського районного суду Києва, який розглядав запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову, сталися сутички між праворадикалами й невідомими чоловіками в чорному, а також між праворадикалами і правоохоронцями. Пізніше стало відомо про вогнепальне поранення в ногу одного поліцейського.

19 лютого голова МВС Арсен Аваков повідомив, що Шевченківський райсуд Києва відпустив з-під арешту чоловіка, який стріляв у поліцейського біля Солом'янського районного суду. Міністр заявив, що звернувся до прем’єр-міністра з проханням скликати позачергове засідання уряду, оскільки «не бачить, як у таких умовах поліцейські і гвардійські сили можуть виконувати невластиву для себе функцію охорони судів».

XS
SM
MD
LG