Доступність посилання

ТОП новини

ЄС офіційно продовжив ембарго на постачання зброї Білорусі і санкції проти 4 осіб


Рада Європейського союзу офіційно продовжила обмежувальні заходи проти Білорусі ще на один рік, до 28 лютого 2019 року. Рішення опубліковане 23 лютого на сайті ради, а ухвалене за день до цього.

До цих заходів входять ембарго на продаж зброї, заборона на експорт товарів, що можуть бути використані для внутрішніх репресій, а також заморожування активів і заборона на поїздки для чотирьох осіб, внесених до списку через причетність до справи про зникнення двох опозиційних політиків, бізнесмена й журналіста за нез’ясованих обставин у 1999 і 2000 роках.

Рада ЄС також продовжила виняток із ембарго на постачання зброї для біатлонного обладнання. При цьому кожен випадок можливого експорту такого обладнання буде розглядатися окремо, а національні компетентні органи матимуть право обмежити кількість експортованих товарів.

ЄС ввів ембарго на поставки зброї і санкції проти чотирьох білоруських компаній і 174 осіб, зокрема і президента Олександра Лукашенка, після силового придушення акцій протесту після президентських виборів у грудні 2010 року.

У лютому 2016 року Євросоюз скасував санкції щодо білоруських компаній і 170 осіб, в тому числі Лукашенка, пояснюючи це покращенням ситуації у сфері прав людини в колишній радянській республіці. Чотири людини залишаються в санкційних списках.

XS
SM
MD
LG