Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 23:28

Турецьке МЗС викликало посла Нідерландів після визнання геноциду вірмен парламентом


Міністерство закордонних справ Туреччини 23 лютого викликало посла Нідерландів після того, як нідерландський парламент напередодні ухвалив рішення визнати геноцидом масове вбивство вірмен в Османській імперії.

Як повідомляє турецьке державне агентство Anadolu, тимчасового повіреного у справах Нідерландів в Анкарі Еріка Вестстрате викликали вже вдруге за тиждень. Перший раз МЗС Туреччини висловлювало йому свої застереження, коли стало відомо, що нідерландські депутати готуються до голосування.

У день ухвалення резолюції в парламенті Нідерландів МЗС Туреччини заявило, що «рішуче» засуджує цей крок. У заяві турецького зовнішньополітичного відомства вказали, що «рішення не є юридично обов’язковим або дійсним».

Анкара акцентувала увагу на тому, що уряд Нідерландів після голосування заявив, що рішення не стане офіційною політикою держави у цьому питанні.

22 лютого виконувач обов’язків міністра закордонних справ країни Сігрід Кааг заявила, що кабінет міністрів Нідерландів «продовжить проявляти стриманість» у політично чутливому питанні щодо масових вбивств вірмен в Османській імперії у 1915 році, які парламент вирішив визнати геноцидом.

Міністерство закордонних справ Вірменії привітало рішення парламенту Нідерландів.

Туреччина, яка є наступницею Османської імперії, відкидає звинувачення в геноциді 1915-1923 років. Анкара стверджує, що від 300 до 500 тисяч вірмен і таке ж число турків загинули в громадянській війні, коли вірмени повстали проти османських правителів і підтримали вторгнення російських військ.

Вірмени стверджують, що близько півтора мільйона людей були вбиті в Османській імперії під час насильства, яке спалахнуло у 1915 році. Багато країн підтримують Вірменію у визнання тієї різанини геноцидом – щонайменше 23 країни, включаючи Францію і Німеччину, визнали вбивства вірмен в Османській імперії геноцидом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG