Доступність посилання

ТОП новини

Денісова просить Червоний Хрест перевірити стан ув’язнених в Росії Сенцова і Кольченка


Олег Сенцов в російському суді, серпень 2015 року

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулась до Міжнародного комітету Червоного хреста з проханням перевірити стан дотримання прав утримуваних в Росії українців Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

Як повідомляє прес-служба омбудсмена, Денісова просить віце-президента організації Жиля Карбоньє сприяти візиту представника МКЧХ до виправної установи в Челябінській області Росії, де перебуває Кольченко, та до виправної колонії в російському Лабитнангі, де утримують Сенцова, щоб перевірити умови утримання та можливість надання медичної допомоги українцям.

Читайте також: «На підтримку Сенцова скрізь мають виходити тисячі людей» – володарка «Срібного ведмедя» Анна Качко

16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний оголосив безстрокове голодування. У такий спосіб Олег Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських тюрмах.

На підтримку Сенцова в Україні увесь цей час відбуваються акції. 22 травня, зокрема, правозахисники і митці пікетували Адміністрацію президента з вимогою вжити заходів для його звільнення і прозоро звітувати про роботу щодо звільнення політвязнів.

На 1 і 2 червня запланована під час футбольного чемпіонату глобальна акція на його підтримку.

Затриманий разом із Олегом Сенцовим Олександр Кольченко також заявив, що, ймовірно, також оголосить голодування з вимогою звільнення політв’язнів. Його адвокат Світлана Сидоркіна говорить про величезну небезпеку у такому разі для здоров’я кримчанина, оскільки його вага і зараз є меншою за норму.

За даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі Росія із політичних мотивів тримає у неволі 64 українців.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG