Доступність посилання

ТОП новини

TI Україна: призначення Жебрівського підриває довіру до майбутнього аудиту НАБУ


Павло Жебрівський

Transparency International Україна вважає, що призначення аудитором НАБУ Павла Жебрівського підриває довіру до майбутніх результатів аудиту.

«TI Україна наголошує на недалекоглядності рішення про призначення аудитором НАБУ колишнього високопосадовця та політичного діяча Павла Жебрівського. Цей крок руйнує довіру до незалежності та професійності майбутнього процесу проведення аудиту», – йдеться в заяві організації.

TI Україна зауважують, що Павло Жебрівський, призначений аудитором за квотою президента України, не відповідає жодній з вимог до потенційного аудитора, перелік яких містить закон «Про НАБУ», крім того, він донедавна обіймав посаду, яка підпадає під підслідність НАБУ, тому існує потенційний конфлікт інтересів.

В організації також зауважують, що двоє членів комісії, попри видатні академічні заслуги і досвід роботи в міжнародних організаціях та судових установах, ніколи не працювали з корупційними злочинами і не здійснювали подібного аудиту.

19 червня президент України Петро Порошенко за своєю квотою призначив Жебрівського аудитором бюро. За кілька днів до цього Жебрівський подав прохання про відставку з посади голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, яку він очолював три роки.

Жебрівський заявив, що буде здійснювати оцінку діяльності відомства «неупереджено, справедливо, безвідносно до політичних вподобань та підтекстів».

У травні 2017 року аудитором НАБУ від уряду став професор Михайло Буроменський. 7 червня 2018 року Верховна Рада вирішила делегувати до комісії з аудиту Національного антикорупційного бюро України професора, доктора юридичних наук Володимира Василенка.

*****

Комісія зовнішнього контролю НАБУ має щороку проводити незалежну оцінку (аудит) роботи бюро, у тому числі – шляхом вибіркового аудиту кримінальних проваджень, в яких бюро завершило досудове розслідування. Ця комісія складається із трьох членів: по одному від президента, уряду і Верховної Ради.

Негативний висновок аудиту є підставою для звільнення директора НАБУ з посади.

Відповідно до законодавства, членом комісії зовнішнього контролю може бути особи, яка має значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях, володіє необхідними знаннями та навичками для проведення такої оцінки (аудиту), а також має бездоганну ділову репутацію.

Не можуть бути членами комісії особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – зокрема, керівники центральних органів виконавчої влади.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG