Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2019, Київ 22:49

МОМ: понад тисяча людей потонули цього року, намагаючись дістатися Європи з Лівії


Мігрантів рятують біля узбережжя Лівії, звідки вони на переповнених надувних човнах намагаються дістатися Європи, 6 травня 2018 року

Понад тисяча людей потонули в Середземному морі цього року, пливучи від Лівії до Європи, повідомила 2 липня Міжнародна організації з міграції.

За її даними, щонайменше 204 людини загинули за останні кілька днів.

«Ми маємо тривожне збільшення кількості смертей на морі біля узбережжя Лівії. Контрабандисти користуються відчаєм мігрантів, що хочуть виїхати до того, як в Європі запровадять нові правила, які ускладнять можливість проїзду морем в ЄС», – заявив представник МОМ Отман Белбейсі.

Потік мігрантів нині знизився з пікового в 2015 році, коли сотні тисяч людей наражалися на небезпеку, намагаючись морем потрапити з Північної Африки до Європи.

Читайте також: Біженці шукають діри у кордонах ЄС, а у Брюсселі намагаються їх залатати

Інший основний маршрут, з Туреччини до Греції, яким скористалися понад мільйон людей у 2015 році, практично закрили два роки тому.

Незважаючи на збільшення смертності в останні дні, число загиблих на морі майже наполовину менше ніж минулого року. Проте подорож сушею через Сахару, а потім через Середземне море залишається найнебезпечнішим міграційним маршрутом світу.

У відповідь на потік мігрантів у деяких країнах Європи до влади прийшли антиімміграційні сили. Зокрема, в Італії схожа партія здобула перемогу на виборах минулого місяця. Антиімміграційні партії закріпилися у центральноєвропейських державах, і вперше з 1940-х років минулого року вони отримали місця в парламенті Німеччини.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG