Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 16:45

Парламент Чехії висловив довіру урядові Бабіша


6 червня президент Чехії Мілош Земан повторно призначив прем’єром Андрея Бабіша (на фото)

Парламент Чехії в ніч на 12 липня висловив довіру урядові меншості Андрея Бабіша, в який входять очолюваний ним популістський рух АNО («Акція незадоволених громадян») і соціал-демократи.

Засідання тривало понад 16 годин. «За» уряд Бабіша проголосували 105 депутатів, 91 був «проти». Коаліцію ANO і соціал-демократів при голосуванні в парламенті підтримали комуністи.

На формування уряду в Чехії було потрібно близько дев'яти місяців. Рух ANO на чолі з Бабішем став переможцем на парламентських виборах у жовтні 2017 року, проте не отримав абсолютної більшості голосів.

У січні парламент Чехії відмовив у вотумі довіри урядові, який сформував Бабіш. Однак у червні президент Чехії Мілош Земан знову доручив лідерові ANO сформувати кабінет.

Андрей Бабіш – підприємець і мільярдер. Поліція Чехії підозрює його в шахрайстві при отриманні субсидії від Євросоюзу в розмірі двох мільйонів євро. Факт порушень підтвердило Європейське бюро по боротьбі з шахрайством. Бабіш всі звинувачення відкидає і називає їх політично мотивованими.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG