Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 19:46

В офісі омбудсмена розповіли, які пункти прибрали з декларації про вибір лікаря


Із декларації про вибір лікаря прибрали три пункти, повідомила прес-служба секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

В офісі омбудсмена заявили, що в старому варіанті декларації були порушені основоположні права пацієнта.

Згідно з повідомленням, із неї вилучили такі пункти:

  • адреса зареєстрованого місця проживання («це – вимога надання надмірної інформації від пацієнта»);
  • надання копій документів, що посвідчують особу («мали зберігатися впродовж трьох років з дня анулювання декларації»);
  • надання згоди на збір та обробку персональних даних («пряме порушення Конституції України та закону України «Про захист персональних даних». Таким чином, право людини на медичне обслуговування стає залежним від надання нею згоди на обробку персональних даних»).

«Старий варіант декларації залишається чинним, й ті громадяни, які вже встигли її заповнити, за бажанням можуть надати нову. Новим пацієнтам необхідно звертати увагу на зміст декларації та вимагати оновлений варіант документу», – заявили в офісі омбудсмена.

2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря, який надає первинну допомогу. Лікаря можна обрати в будь-якому медзакладі, незалежно від місця прописки чи проживання, проте цей медзаклад має бути приєднаним до системи «Електронне здоров’я».

У червні в.о. міністра охорона здоров'я Уляна Супрун повідомила, що понад вісім мільйонів українців підписали декларації з лікарями.

Раніше МОЗ у своїх рекомендаціях зауважувало, що один лікар може обслуговувати максимум дві тисячі пацієнтів, але можуть бути і виняткові ситуації.

Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки і будь-які медичні довідки (наприклад, до басейну).

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG