Доступність посилання

ТОП новини

Знову до школи. Скільки коштує підготувати школяра до навчання?


Через два тижні розпочинається новий навчальний рік. Уже зараз ледь не в кожному торговельному центрі є шкільний ярмарок. Радіо Свобода вирішило дізнатися, скільки коштуватиме купити мінімальний набір канцелярії для школяра.

За умови, що шкільна форма в дитини залишилася з минулого року, її стартовий навчальний набір матиме такий вигляд: ручка, олівець, лінійка, циркуль, зошит, обкладинка, гумка, пенал, кольорові олівці, щоденник та портфель.

Більшість предметів зі стартового набору по всій країні коштують приблизно однаково. Найбільше з усього необхідного коштує портфель. Мінімальна вартість однієї ручки – 97 копійок, зошита (на 12 аркушів) – 1 гривня 23 копійки, простого олівця – 50 копійок, лінійки – 88 копійок, гумки – 70 копійок, пенала – 5 гривень 95 копійок, обкладинки для зошитів – 75 копійок, циркуля – 5 гривень 82 копійки, портфеля – 145 гривень, набору кольорових олівців – 5 гривень 81 копійка, щоденника – 6 гривень 25 копійок.

Найдорожча та найдешевша канцелярія

Найбільше на шкільний канцелярський набір доведеться витратити киянам. Мінімальна його вартість тут становить 362 гривні 50 копійок. Майже половину цієї суми становить портфель. Його ціна стартує від 150 гривень. Хоча він не відповідає вимогам, які висуває до портфеля виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. За її словами, він повинен мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи. В найдешевшому ж портфелі немає ні першого, ні другого. Якщо батьки хочуть придбати ранець із ортопедичною спинкою, то їм доведеться за нього віддати щонайменше 300 гривень.

Втім, який би портфель кияни не обрали, його мінімальна вартість все одно вища, ніж в інших регіонах України.

Найменше на канцелярський набір можна витратити у Дніпрі. Його вартість тут складає 177 гривень, 145 із них – це лише портфель. Причому він має ортопедичну спинку.

Ринок чи торговельний центр

Зараз майже в кожному торговельному центрі відбуваються шкільні ярмарки. Часто в ТЦ пропонують уже готовий набір канцелярії для школярів. Втім, на ринку вартість цих товарів менша, хоча асортимент там гірший, каже генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

На ринку можна купити дешевше через те, що там просто при імпорті не сплачують податку
Олексій Дорошенко

«На ринку можна купити дешевше через те, що там просто при імпорті не сплачують податку. Така продукція досить рідко продається українського виробництва. 90 відсотків – це з Китаю. Зараз на ринку неможливо знайти такого великого асортименту товарів, як це було раніше, через складність з розмитненням», – каже Дорошенко.

Олексій Дорошенко
Олексій Дорошенко

Водночас він зауважує, що не варто сподіватися зекономити, купуючи канцелярію на шкільних ярмарках. Адже в торговельних центрах розширюють асортимент певних товарів на конкретний сезон, коли вони найбільш популярні. А після зменшення попиту асортимент знову скорочується до мінімального.

«Вони (торговельні центри – ред.) розраховують на людей, які все одно будуть купувати шкільні речі і все одно десь шукатимуть їх. І будуть витрачати на це багато часу. То краще вони підуть до магазину і знайдуть ксе там. Навіть якщо вони будуть переплачувати», – розповідає Дорошенко.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG