Доступність посилання

ТОП новини

Найбільший педофільський скандал в історії США: у тисячах випадків насильства звинувачують священиків


Жертви насильства та їхні близькі слухають виступ прокурора 14 серпня 2018 року

Генеральний прокурор штату Пенсильванія звинуватив римо-католицьких священиків штату в сексуальному насильстві над більш ніж тисячею дітей за останні 70 років. Влада заявляє, що церква змушувала жертв мовчати, використовуючи «віру як зброю», і приховувала злочини священиків.

Генеральний прокурор Пенсильванії Джош Шапіро в оточенні жертв злочинів представив на прес-конференції 887-сторінковий звіт про розслідування, яке тривало два роки. В основному воно було засноване на документах із секретних архівів єпархій, у тому числі визнаннях, написаних священиками від руки. Прокурор назвав це розслідування сексуального насильства в церкві найбільшим в історії США.

«Це було сексуальне насильство – в тому числі зґвалтування, – вчинені дорослими чоловіками-священиками, над дітьми», – сказав Шапіро.

Прокуратура змогла встановити особи понад тисячі жертв, але вважає, що їх набагато більше. В заяві на сайті генерального прокурора штату мовиться, що «реальна кількість жертв обчислюється тисячами».

Деякі з обвинувачених єпархій опублікували заяви з вибаченнями перед жертвами насильства і запевненнями, що вони працюють над тим, щоб таке не повторилося.

«Насильство було святим»

За словами Шапіро, розслідування показало, що священнослужителі використовували віру, щоб виправдати насильство над дітьми і змусити їх мовчати.

«Дітей учили, що насильство було не просто нормальним, а святим», – сказав прокурор.

Описуючи, як «віра використовувалася як зброя», щоб змусити жертв мовчати, Шапіро описав випадок, коли священик розповідав дітям, як «Марія вилизала Ісуса дочиста, коли він народився», щоб виправдати оральний секс.

Одного хлопчика, якому ще не було 18 років, змусили стояти на ліжку в будинку парафіяльного священика, роздягтися і позувати, зображаючи Ісуса на хресті, для священнослужителів. Вони зробили низку фотографій жертви.

Термін давності злочину

Прокурор також звинуватив церкву в тому, що священнослужителі приховували злочини десятиліттями. Таким чином, відповідно до закону штату, минав термін давності на подачу позову.

У різних злочинах обвинувачуються священнослужителі шести з восьми єпархій Римо-католицької церкви в Пенсильванії. Всього в розслідуванні згадується 301 священик. Дехто з них уже помер. Лише двоє можуть потрапити під судове переслідуваня.

У зв’язку з цим прокурор пропонує внести низку змін до законів Пенсильванії:

  • Скасувати термін давності подання позовів за сексуальне насильство над дітьми. Згідно з нинішнім законом, жертви злочину не можуть подавати позови, якщо їм понад 50 років.
  • Чіткіше пояснити в законі покарання за неповідомлення влади про насильство над дітьми.
  • Уточнити, що цивільні угоди про нерозголошення не покривають звернення в поліцію (в деяких випадках церква визнавала, що випадки насильства ставалися, і виплачувала жертвам гроші в обмін на підписання угоди про нерозголошення).

Історія церковного насильства

Про сексуальне насильстві над дітьми в Римо-католицькій церкві на Заході відкрито заговорили на початку 2000-х. У 2002 році журналісти газети Boston Globe розкопали історію про масове насильство над дітьми в бостонській митрополії у США. На момент публікації число викритих священиків сягало 87 осіб. Потім число педофілів перевищило 290 – тоді як загалом у єпархії півтори тисячі священнослужителів.

Другий гучний випадок – розкритий також завдяки журналістам, і знову ж в Америці, – історія Роджера Магоні, кардинала, архієпископа Лос-Анджелеса. Улюбленець зірок, він відспівував, наприклад, Френка Сінатру. Магоні був «головним католиком» Голлівуду з 1985 по 2011 рік. Слідство встановило, що за цей час жертвами сексуального насильства з боку підзвітних йому священиків стали понад 500 дітей. Його стосується і вираз «белла фігура»: сам він не практикував сексуальні домагання, але приховував випадки педофілії, щоб його обрали кардиналом.

У 2017 році австралійська поліція звинуватила кардинала Джорджа Пелла, що займає посаду скарбника Ватикану, в розпусних діях із неповнолітніми.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG