Доступність посилання

ТОП новини

Як прапори України світом мандрували


Учасники акції та священик УПЦ КП біля Стіни пам’яті в Києві, 23 серпня 2018 року
Учасники акції та священик УПЦ КП біля Стіни пам’яті в Києві, 23 серпня 2018 року

Країни Північної та Південної Америки, Європи, Балканського півострова та Балтії, Близького Сходу, а також Австралія та Японія – усього понад 20 держав відвідали за більш як півроку два національних прапори України в рамках всесвітньої акції «Об’єднані прапором-2018». У кожній з країн, яку відвідували прапори, на них писали побажання Україні представники українських громад. У День державного прапора України 23 серпня обидва прапори-мандрівники зустрілись у Києві й взяли участь у пошанування національного стягу.

Вранці 23 серпня делегація українських громад з прапорами-мандрівниками взяла участь в урочистій церемонії підняття державного прапора України біля будівлі уряду. Разом з національними прапорами України до церемонії долучили свій прапор представники кримськотатарського народу; кожен з учасників акції до того ж тримав у руках і прапор країни свого проживання.

«Для нас було надзвичайно важливо взяти участь у церемонії підняття прапора разом з очільниками України, адже ми всі, де би не мешкали, є українцями», – зазначила в розмові з Радіо Свобода представниця Естонії Наталія Олянишина.

До представників діаспори у День державного прапора долучився Микола Подрезан із Києва, який на інвалідному візочку, з національним українським прапором, об’їздив цілий світ. На його думку, нині прапор України є символом боротьби за свободу, його впізнають у багатьох куточках світу як прапор «нескореної нації», каже Подрезан.

Після урочистостей за участю прем’єр-міністра та членів уряду, українці пронесли прапори через середмістя Києва до Стіни пам’яті на Михайлівській площі, де вшанували пам’ять загиблих українських воїнів. Про історію цього місця, а також про історію Михайлівського Золотоверхого монастиря учасникам акції розповів представник УПЦ Київського патріархату, священик і богослов Михайло (Омелян).

«Ми щодня молимось за оборонців України, які під синьо-жовтими прапорами на сході захищають мирне небо над нами, а також над вами усіма, над різними країнами», – наголосив отець Михайло.

Глава МЗС Павло Клімкін із учасниками акції
Глава МЗС Павло Клімкін із учасниками акції

Далі прапори-мандрівники понесли до Національного музею історії, але по дорозі ходу українців на короткий час зупинив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Він вийшов до учасників акції «Об’єднані прапором», підписав український та кримськотатарський прапори і зазначив, що діаспорські організації виконують функції «народних дипломатів», що надзвичайно важливо для України.

І нарешті, після більш як піврічного «марафону» по континентах і країнах, обидва українські прапори, як і кримськотатарський прапор, отримали нове місце перебування – Національний музей історії України. Відвідувачі музею зможуть прочитати кожний підпис на прапорах, обіцяють музейники.

Прапори-мандрівники прибули до Національного музею історії України
Прапори-мандрівники прибули до Національного музею історії України

​А українець з Ірландії, один з ініціаторів акції «Об’єднані прапором» Микола Круцик у розмові з Радіо Свобода визнав: коли українська спільнота в Ірландії починала минулого року цю акцію, ніхто і гадки не мав, що синьо-жовті прапори України здійснять незабаром довколасвітню мандрівку.

«Акцію започаткували українці Ірландії минулого року, тоді український прапор був один і мандрував Європою. Цього року уже 2 прапори України відвідали: один – країни Європи, другий, стартувавши у США, «мандрував» Канадою , Аргентиною, Бразилією, Австралією, Японією та іншими державами у тій частині світу», – розповів Круцик.

Він не виключає, що акцію «Об’єднані прапором» українці світу підтримують і в наступному році, щоб якнайбільше людей у різних куточках землі дізналось про Україну.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG