Доступність посилання

ТОП новини

Звіт: США надали понад $55 млн на допомогу Україні у розмінуванні на сході та знешкодженні боєприпасів за 2004–2019 роки


Розмінування на лінії розмежування Петрівське-Богданівка. Донбас, 13 листопада 2019 року
Розмінування на лінії розмежування Петрівське-Богданівка. Донбас, 13 листопада 2019 року

Перед Україною стоять як виклики зберігання боєприпасів, успадкованих з радянських часів, так і ризики, що постали через велику кількість мін в конфліктній зоні на сході. Про це йдеться у звіті «Крокуємо Землею у безпеці», виданому Державним департаментом США напередодні Міжнародного дня ООН з обізнаності стосовно мінної безпеки, що відзначається 4 квітня.

447 з плюсом мільйонів доларів США за 1993–2019 роки: програми знищення звичайної зброї США роблять громади в Європі безпечнішими.

Із 1993 року США надали понад 3,7 мільярда доларів для допомоги у знищенні звичайних видів зброї у більш ніж 100 країнах, мовиться у звіті.

Із 2004 по 2019 рік США надали понад 55,1 мільйона доларів для забезпечення зберігання, знищення зброї і боєприпасів та розчищення полів бою в Україні.

Вибухові пристрої становлять загрозу для тисяч українців, які проживають у зоні конфлікту. В 2019 році від вибухових пристроїв бойового призначення загинуло 11 цивільних і 15 військових, поранено 48 цивільних і 13 військових
Звіт

«Конфлікт, що триває вже шість років із керованими Росією силами на сході України, призвів до утворення контактної лінії між урядом України та антиурядовими силами, які озброює, навчає і поряд з якими воює Росія. Контактна лінія, що проходить через Луганську та Донецьку області, страждає від замінування і наявності вибухових пристроїв. Ці вибухові пристрої становлять загрозу для тисяч українців, які проживають у зоні конфлікту. В 2019 році від вибухових пристроїв бойового призначення загинуло 11 цивільних і 15 військових, поранено 48 цивільних і 13 військових», – мовиться у звіті.

Міни, як і #covid19, мають значний вплив на економіку. Вони заважають людям використовувати землю сільськогосподарського призначення. За даними національних органів влади, щонайменше 7000 квадратних кілометрів землі в Україні не придатні до використання через вибухівку

XS
SM
MD
LG