Зеленський підписав указ про поглиблення інтеграції України до НАТО

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору», що було ухвалене ще 4 червня.

У документі не пояснено, чому введення в дію цього рішення тривало так довго.

Як мовиться в тому рішенні, Кабінет міністрів, Міністерство оборони, Служба безпеки України, інші державні органи мають найближчим часом, протягом двох – шести місяців, вжити належних заходів, спрямованих на прискорення набуття Україною повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору, відповідно до їхніх повноважень і компетенції.

Серед пунктів, які мають бути опрацьовані, – зокрема, «організація обміну досвідом зі стороною НАТО щодо протидії гібридній війні, яка ведеться Російською Федерацією».

У рішенні РНБО є й кілька таємних пунктів, які не публікуються.

Останнім часом і сам Зеленський, і представники його влади часто виступають із заявами про необхідність для НАТО, як і для Європейського союзу, якнайшвидше здійснити якісь кроки, спрямовані на прискорення прийняття України до цих об’єднань.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Слова важливі, якщо їх каже керівник держави»: як Зеленському говорити з країнами-партнерами, щоб це йшло на користь Україні?

На недавньому саміті Північноатлантичного союзу було знову підтверджено, що Україна зможе отримати план дій щодо членства в НАТО і стати членом, здійснивши необхідні реформи.

А президент США Джо Байден після того саміту також підтвердив, що в разі здійснення цих реформ, у першу чергу в галузі боротьби з корупцією, вступові України не завадить і нинішня окупація частин її території Росією.

НАТО і Байден також вкотре підтвердили, що Росія не має права вето з цього питання, і щодо можливого вступу України в НАТО будуть вирішувати самі країни-членкині цього союзу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський про реакцію Росії на прагнення України в НАТО: це як «страх із дитинства»

Росія ж продовжує твердити, що для неї ймовірний вступ України до НАТО був би «червоною лінією», перетину якої вона не потерпить.

Стратегічний курс України на набуття членства в Європейському союзі й НАТО закріплений у Конституції України з початку 2019 року.