Доступність посилання

ТОП новини

Джордж Буш відвідав Німеччину


Берлін – Президент США Джордж Буш здійснює «прощальну поїздку» країнами Європейського Союзу. У вівторок і середу він побував у Німеччині. Канцлер Анґела Меркель приймала його в урядовій резиденції Мезеберг під Берліном.

Президент США Джордж Буш та Канцлер Німеччини Анґела Меркель в урядовій резиденції Мезеберг під Берліном, 11 червня 2008 р.
Буш провів цього разу в Німеччині 20 годин. Значну частину часу було присвячено політичним консультаціям з канцлером Німеччини Анґелою Меркель. Зокрема, йшлося про ситуацію на Близькому сході, в Іраку, в Афганістані. Сторони порушили також питання захисту клімату, високих цін на енергоносії й лібералізації світової торгівлі. Якихось конкретних домовленостей або ініціатив цього разу не було, оскільки, як зауважують оглядачі, йдеться про прощальний візит американського лідера.

У Німеччині Буш проявив дипломатичність

І все ж таки виступ Буша під час спільної прес-конференції з Меркель привернув до себе увагу. Від американського президента, якому в останні роки закидають надмірну мілітаризацію зовнішньої політики, пролунали примирливі нотки в іракському питанні. Він дипломатично визнав, що слід було б вибрати кращу риторику перед війною в Іраку. Хоча він і надалі вважає правильним введення військ у цю країну. Завдяки поваленню режиму Саддама Хусейна світ став безпечнішим, зазначає Буш.

В іранському питанні Буш заявив, що надає перевагу політичним важелям. «Передовсім я, звісно, за дипломатичне розв’язання проблеми. Але розглядаються всі варіанти. Пріоритетом моєї Адміністрації завжди була послідовна політика: якщо ви доказово припините програми зі збагачення (урану), то ми припинимо вашу ізоляцію», – сказав Буш.

Анґелі Меркель президент США подякував за внесок Німеччини в стабілізацію ситуації в Афганістані.

Це вже третій візит Буша до Німеччини і його 12-та зустріч із Меркель. На думку оглядачів, їй вдалося фактично в повному обсязі повернути німецько-американські відносини в колишнє робоче русло. Стосунки з американським президентом Меркель охарактеризувала, як «дружні» й «дуже конструктивні». «Якщо у нас немає єдності позицій, тоді ми називаємо проблеми своїми іменами, а не намагаємося водити якісь хороводи довкола. Це приносить задоволення в співпраці з президентом», – сказала Меркель.

Німецькі політики критикують Буша

Приїзд американського президента до Німеччини цього разу не супроводжувався демонстраціями протесту, але чимало німецьких політиків підбили критичний підсумок діяльності Буша, якому залишилося перебувати при владі вже менше року. Координатор уряду з німецько-американських відносин, соціал-демократ Карстен Фоґт в інтерв‘ю газеті Berliner Zeitung висловив жаль, що іракська війна спричинила глибоку кризу у відносинах між двома країнами. «Війна базувалася на сумнівних фактах, з точки зору міжнародного права тут теж проблеми, проблематичними є й результати», – сказав Фоґт.

Експерт з питань зовнішньої політики Християнсько-соціального союзу Карл-Теодор фон Ґуттенберґ також в інтерв‘ю Berliner Zeitung зауважив: «Ми всі з радістю чекаємо на нового президента». А представник Лівої партії Вольфґанґ Ґерке заявив, що «нема причин проливати сльози за нинішнім главою Білого дому».

Ламбсдорф виступив на захист американського президента

Але були й інші голоси: почесний голова лібералів Отто Ламбсдорф виступив на захист Буша. Звичайно той зробив помилки, сказав Ламбсдорф, але не варто тепер робити образливі зауваження на його адресу й не слід забувати, що американський президент до останнього дня перебування на посаді тримає в руках величезну владу. Ламбсдорф спрогонозував, що хто б не прийшов на зміну Бушу, легше Німеччині з новим американським президентом не буде.

Німецький канцлер приймала Джорджа Буша в урядовій резиденції «Замок Мезеберг». Резиденція розташована за 70 кілометрів від Берліна, в невеличкому селі, де лише 150 жителів. Це замок 18-го століття, який нещодавно реставрували за 25 мільйонів євро.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG