Доступність посилання

ТОП новини

Дорога до членства в НАТО, мов у пісні «Бітлз, «довга та звивиста»


Брюссель – Сьогодні закінчився дводенний візит українських військовиків до штаб-квартири Північноатлантичного союзу, де засідала рада голів оборонних відомств країн-членів союзу НАТО та його партнерів. Очолена міністром оборони Юрієм Єхануровим делегація Збройних Сил України обговорила з колегами питання участі України в операціях Північноатлантичного союзу. А на засіданні Комісії Україна – НАТО сторони дискутували про виконання рішень Бухарестського саміту і про те, як Україні приєднуватися до Плану дій для членства.

Міністр оборони України Юрій Єхануров та Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер під час спільної прес-конференції, Брюссель, 13 червня 2008 р.
Міністр оборони України Юрій Єхануров у Брюсселі намагався внести більше позитиву до загальної думки про українські амбіції щодо НАТО. Адже у штаб-квартирі добре знайомі з суперечливими поглядами українського суспільства на членство в НАТО.

Збройні Сили України, сказав міністр, є локомотивом у наближенні України до Північноатлантичного союзу, бо вони розпочали велику пояснювальну роботу серед громадськості. А щодо грудневого розгляду питання про надання Плану дій для членства —міністр каже, що є оптимістом.

Своє переконання він пояснив так: «Незважаючи на розмаїття політичних поглядів та позицій в Україні, росте консолідація поміж політичними елітами і розуміння ролі та завдань НАТО, так само, як і національних переваг у приєднанні до Плану дій для членства».

Коли глянути на підсумкове комюніке засідання Комісії «Україна – НАТО», то воно рясніє словами «вітає», «ухвалює», «поділяє» та «підтримує». Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер був обережнішим у висловлюваннях.

«Євроатлантичні амбіції України, виклик реформувати військо, її активна міжнародна роль на світовій арені безпеки – все це заохочує мене до подальшої її підтримки. Проте ще мають відбутися дебати у самій Україні. Дорога до членства у НАТО ніколи не була короткою чи легкою. Вона, як у пісні «Бітлз», «довга та звивиста», – сказав керівник НАТО.

Співпраця розвивається

Сьогодні в Брюсселі також підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо приєднання України до програми НАТО обміну інформацією про стан безпеки повітряного простору.

Як зазначив міністр Єхануров, це сприятиме прозорості та кращому контролеві можливих порушень повітряного руху та убезпечить від можливих терористичних нападів.

Генеральний секретар НАТО привітав ініціативу України і назвав її новим досягненням і новим доказом того, що «Україна продовжує показувати на практиці свої зусилля у наближенні до НАТО».

Ця програма обміну даними, як передбачається, має знайти своє практичне застосування вже до кінця цього року.

Українські військові виявили бажання приєднатися до сил швидкого реагування НАТО та до проекту модернізації підрозділів гелікоптерів.Крім того, вони можуть допомагати у навчаннях пілотів. Як зазначив міністр Єхануров, Україна намагається знайти свою нішу у системі безпеки НАТО.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG