Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко назвав Яценюка «ключовим» у поновленні діяльності коаліції


Голова Верховної Ради Арсенiй Яценюк має стати головною фiгурою у вiдновленнi де-факто дiяльностi парламентської бiльшостi, порушеної пiсля виходу двох народних депутатiв зi складу коалiцiї демократичних сил. Про таку позицiю Вiктора Ющенка заявив голова президентського Секретарiату Вiктор Балога, повiдомляє прес-служба Президента. Балога також вважає, що дуже часто Верховна Рада стає заручником кон'юнктурних прагнень БЮТ.

Архівна фотографія. 5 грудня 2007 рік.
Віктор Балога зазначив, що, на думку Президента, Головi Верховної Ради спiльно з Прем'єр-мiнiстром Юлiєю Тимошенко, керiвниками фракцiй БЮТ i блоку «Наша Україна – Народна самооборона» необхiдно скласти реалiстичний план дiй для врегулювання всiх проблемних аспектiв усерединi коалiцiї та в питаннi її спiвпрацi з урядом.

За словами Балоги, Президент готовий усiляко сприяти втiленню запропонованого плану дiй, навiть якщо якi-небудь його пункти вiдрiзнятимуться вiд власних уявлень Глави держави.

«Країнi не потрiбна розтягнута, млява та нецiкава вистава у Верховнiй Радi, де бiльшiсть розгубилася перед внутрiшнiми проблемами. Тому президент сповнений рiшучостi пiдштовхнути коалiцiю до активних дiй для її збереження та продовження роботи. У разi, якщо названi полiтичнi дiячi не зможуть запропонувати чiткий порядок швидкого виходу з нинiшньої ситуацiї, Глава держави шукатиме iншi шляхи нейтралiзацiї негативних процесiв у парламентi», – сказав керiвник Секретарiату Президента.

Водночас Віктор Балога висловив обережний оптимiзм щодо спроможностi Юлії Тимошенко i БЮТ вести продуктивний дiалог iз позицiй розумiння i вiдповiдальностi.

Балога вважає, що дуже часто Верховна Рада стає заручником кон'юнктурних прагнень БЮТ, як це, зокрема, було в день оголошення щорiчного послання президента або в протистояннi навколо керiвництва Фонду держмайна.

Свої припущення Віктор Балога також пiдкрiпив тим фактом, що Юлія Тимошенко не дозволила включити до складу офiцiйної делегацiї, яка разом iз Президентом вiдбула до Португалiї, жодного з мiнiстрiв, якi вiдповiдають за соцiально-економiчнi питання.

«По сутi, це означає, що уряд вiдвернувся вiд мiльйонiв трудових мiгрантiв, якi чекали допомоги своєї держави у вирiшеннi чутливих для них проблем. Шпилька у бiк Президента, таким чином, вколола прем'єра», – наголосив голова Секретарiату президента.

«Заяви Юлії Тимошенко пiд час останнього вiзиту до Брюсселя щодо намiру вирiшувати полiтичнi питання через заклик до народу про допомогу також мiстять у собi потенцiйну енергiю дестабiлiзацiї ситуацiї в країнi», – додав вiн.

«Усе це – черговi свiдчення того, що дiалог щодо врегулювання внутрiшньокоалiцiйних протирiч не буде легким», заначив Віктор Балога.

Голова Секретарiату Президента наголосив, що перспективи демократичної коалiцiї залежать винятково вiд волi лiдерiв тих полiтичних сил, якi її сформували, при особливiй консолiдуючiй ролi спiкера. Саме на них лягає вся повнота вiдповiдальностi за подальший перебiг подiй у парламентi

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG