Доступність посилання

ТОП новини
14 серпня 2020, Київ 09:22

«Міжнародна амністія» критикує Китай за порушення обіцянок щодо прав людини


Прес-конференція представника «Міжнародної амністії» Марка Алісона щодо порушень прав людини у Китаї, Гонконг, 28 червня 2008 р.

Прага – Ситуація з правами людини в Китаї напередодні Літньої Олімпіади не покращилася, заявляють у правозахисній організації «Міжнародна амністія». За даними цієї впливової у світі організації, за минулий рік у Пекіні були заарештовані тисячі прихильників реформ. Людей, які брали участь в протестах, влада намагалася видворити зі столиці. Багатьох із затриманих, як стверджує «Міжнародна амністія», без суду і слідства відправили на «тяжкі виправні роботи».

«Міжнародна амністія» у своєму звіті по Китаю недвозначно заявила, що Пекін 7 років тому, претендуючи на проведення Олімпіади, клявся покращити права своїх громадян, а сьогодні «порушив свої зобов’язання... зрадивши при цьому людські цінності Олімпійських Ігор».

Ця впливова у світі організація з прав людини наголошує, що тисячі осіб у Пекіні, Шанхаї та інших містах Китаю були затримані і відправлені без суду до «трудових таборів», а ще більшій кількості громадян було заборонено відвідувати столицю до закінчення Ігор.

Хоча дані статистики щодо смертної кари в Китаї залишаються секретними, відомо, що число страчених осіб щорічно сягає сотень.

Переслідування журналістів

Влада Пекіна переслідує журналістів як своїх, так і іноземних. Якщо у 2007 році мало місце близько 180 випадків цензури щодо покриття «гострих» тем іноземними журналістами, то у 2008 році ця кількість зросла вже до 260.

«Міжнародна амністія» також відзначила, що навіть в Олімпійському прес-центрі в Пекіні журналісти не можуть мати доступу до веб-сайту організації. Представники цієї правозахисної групи прямо обвинуватили президента Міжнародного Олімпійського комітету Жака Роґґе, який раніше стверджував, що тиха дипломатія нібито призвела до реформ щодо прав людини в Китаї.

Правозахисники закликають світових лідерів до критики Пекіна

Представники «Міжнародної амністії» закликали світових лідерів, які планують відвідати відкриття Олімпіади, виступити проти порушення Пекіном своїх обіцянок щодо прав людини в державі і не допустити використання церемонії відкриття для приховування справжньої ситуації в Китаї.

Речник «Міжнародної амністії» в Гонконгу Марк Елісон заявив журналістам: «Китай не виконав своїх обіцянок стосовно дотримання прав людини. Ми закликали китайську владу забезпечити вільний доступ до засобів масової інформації. Ми продовжуємо закликати до відміни кари смерті і до того, щоб ці дані були відомими та доступними».

Якраз сьогодні стало відомо про нову судову розправу над активісткою у житлових правах китайців Ні Юйлань, яка постане перед судом 4 серпня за опір поліції під час знесення її житла під заплановану владою перебудову.

Тим часом речник МЗС Китаю Лю Цзяньчао відкинув критику міжнародних правозахисників. «Кожний, хто знає Китай, не погодиться із цим звітом. Мені прикро, що «Міжнародна амністія» не може зняти темні окуляри, які носила занадто довго, це дозволило б їй бути більш об’єктивною і справедливою щодо Китаю і сприяло б кращим стосункам з нами», – заявив речник зовнішньополітичного відомства Китаю.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG