Доступність посилання

ТОП новини

У Пекіні розпочалися XXIX Олімпійські ігри


Під час урочистого відкриття Олімпійських ігор

Прага – Той факт, що відкрили урочисту ходу спортивних делегацій саме греки свідчить про визначну роль європейців і на цих Олімпійських іграх. Хоча ще задовго до їхнього відкриття йшлося про ймовірний бойкот Пекіна через порушеннями прав людини в Китаї, зокрема, в автономному Тибеті. Незважаючи на це, все ж олімпійські команди із 203 країн світу прибули на Ігри. Присутні тут і всі найсильніші спортсмени з Європи, зокрема і України.

Відкриття Олімпійських ігор стало величезним шоу зі вражаючих художніх композицій за участі 15 тисяч виконавців і яскравих феєрверків у китайському стилі, де нарахували понад 30 тисяч «кольорових вибухів». Сама символіка відкриття Ігор у 2008 році, 8 серпня (восьмого місяця) та ще й о 8-й годині 8 хвилин вечора за Пекіном – означає щасливий перебіг цих подій за китайською традицією. На стадіоні «Пташине гніздо» із модерних сталевих конструкцій за відкриттям спостерігало понад 90 тисяч глядачів. А у світі відкриття Олімпіади дивились близько 4 мільярдів телеглядачів.

В Олімпіаді в Пекіні беруть участь понад 11 тисяч спортсменів із усіх країн світу. Українська делегація нараховує понад 200 спортсменів. Одна із найбільших спортивних делегацій з Європи – німецька, близько 500 осіб.

На урочисте відкриття прибуло понад 80 світових лідерів

Зі 100 запрошених світових лідерів на Олімпіаду приїхали 80. Серед присутніх на Олімпіаді: президент США Джордж Буш, президент Франції Ніколя Саркозі (країна якого головує в ЄС), прем’єр-міністр Росії Володимир Путін. Щоправда, перед приїздом до Пекіна Джордж Буш піддав Китай критиці за ситуацію з правими людини і свободою преси.

У Пекіні на відкритті Ігор були присутніми навіть представники Тайваню. Влади Тайваню і континентального Китаю розійшлися внаслідок громадянської війни 1949 року. І Пекін, і Тайбей вважають кожен самого себе за єдиного справжнього представника всього Китаю, а іншу сторону – за тимчасово непідконтрольну частину своєї території.

Ігри офіційно відкрив президент КНР Ху Цзіньтао.

Попри всю урочистість відкриття Олімпіади, все ж димовий шлейф огортав і сьогодні надвечір китайську столицю. Чи принесуть ці Ігри покращення для життя пересічних громадян Китаю, чи поліпшиться надалі ситуація з правами меншин у цій країні, включно з народом Тибету – покаже найближчий час, після завершення 24 серпня XXIX Олімпіади в Пекіні.

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG