Доступність посилання

ТОП новини

Чому Президент України не звернувся до Верховної Ради


Київ – У понеділок після погоджувальної ради українського парламенту голова Верховної Ради Арсеній Яценюк запевнив журналістів, що сесія парламенту розпочнеться з виступу Президента України. Проте не так сталося, як гадалося. Віктор Ющенко до парламенту не завітав, а з виникненням кризи в коаліції його поява під куполом виглядає досить проблематичною.

Ще 26 серпня глава Секретаріату президента України Віктор Балога в листі до голови Верховної Ради Арсенія Яценюка попросив організувати виступ Віктора Ющенка перед депутатами. Спікер начебто все організував, але Президент не прийшов.

Віктор Ющенко готовий виступити в парламенті після входження його в нормальний режим роботи, – так пояснила відсутність президентського звернення прес-секретар Президента Ірина Ванникова.

На запитання, коли варто очікувати виступу Президента в Парламенті представник фракції «Наша Україна – Народна самооборона» Іван Заєць відповів: «Вже пізно».

«Виступ Президента в парламенті потрібний, але потрібний 2 вересня. З тим, щоб почути думку глави держави, з тим щоб почути голос Президента. Але БЮТ, Партія регіонів і комуністи зробили все, щоб цього виступу не було. Вони діяли за своєю егоїстично логікою. За сценарієм, який не спрямований на консолідацію державницьких сил, а навпаки на роз’єднання українського суспільства» – сказав представник фракції «Наша Україна – Народна самооборона» Іван Заєць.

Що сказав Президент депутатам

Чому БЮТ не бажає виступу Президента в парламенті пояснює депутат цієї фракції Андрій Портнов: «Нікому не цікаво ані в парламенті, ані в суспільстві, що скаже Президент, який дискредитував «Нашу Україну» на зовнішній арені і у внутрішній політиці. Нема жодних підстав навіть думати, що він може нового сказати. Він все вже сказав».

Що може сказати президент народним депутатам з властивим йому гумором розповідає представник Партії регіонів Святослав Піскун: «Послання Президента потрібно. Президент повинен давати послання, повинен писати листи, повинен надихати на національно-патріотичні ідеї українців. На то він і Президент. А чому нема? Може забув чи ще не час».

Але Президент Україні нічого не забув. Він звернувся не лише до народних депутатів, а до всього народу. Віктор Ющенко, зокрема, сказав: «З правової точки зору події в українському парламенті розглядаю, як формальний початок для створення нової парламентської коаліції. Якщо протягом терміну, передбаченого в основному законі України, не відбудеться коаліція депутатських фракцій, я використаю своє право розпустити Верховну Раду та оголосити позачергові вибори».

Отож своє звернення Віктор Ющенко може оголосити вже новому парламенту!

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG