Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі новий парламент. Опозиціонерів у ньому немає


Акція протесту опозиція. Мінськ, 29 вересня 2008 р.

Вчора в Білорусі пройшли вибори депутатів Палати представників Національних зборів – нижньої палати парламенту. Явка виборців становила 75,3 відсотка. За станом на сьогоднішній ранок були відомі офіційні підсумки голосування в 99 округах зі 110. У всіх них із великим відривом у першому ж турі перемогли прибічники президента Олександра Лукашенка, особи із нинішньої номенклатури.

Як визнала голова Центрвиборчкому Білорусі Лідія Ярмошина, серед обраних депутатів жодного опозиціонера немає. Ще має надійти інформація із 11 округів, але маловірогідно, що хтось із опозиції переможе там. Таким чином парламент Білорусі обрано без опозиції. Ніяких сенсацій не сталося.

Ще тиждень тому незалежна міньска газета «Народная воля» надрукувала анонімний лист одного з чиновників, в якому називався склад нового парламенту, начебто затверджений в адміністрації президента. Цей список збігся з остаточними підсумками виборів, озвученими Центрвиборчкомом, майже на 100 відсотків.

«Примусово-дострокове» голосування

Протоколів про порушення під час виборів багато, але найголовнішими претензіями опозиції є заяви про те, що спостерігачі не мали можливості бачити, як іде підрахунок голосів, та про «примусово-дострокове» голосування громадян у гуртожитках, військових частинах. Всього достроково проголосувало 26 відсотків. На думку опозиції, їхні бюлетені могли замінити в ніч перед основним днем голосування на користь провладних кандидатів.

Учора ввечері, відразу після завершення голосування, в центрі Мінська пройшла акція протесту опозиції, несанкціонована владою. У маніфестації взяли участь близько 2 тисяч осіб. Міліція її не розганяла, мабуть тому, що за акцією стежило багато журналістів та міжнародних спостерігачів.

Офіційні заяви місій спостерігачів від СНД та ОБСЄ будуть озвучені сьогодні. Але ще вчора представники СНД висловлювалися дуже позитивно, один росіянин навіть заявив, що коли побачив білоруські вибори, що захотів переїхати до Білорусі для постійного проживання.

Натомість представників Бюро Демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ бентежив великий відсоток громадян, які проголосували достроково та відсутність свободи слова.

(Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG